Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan

4 posters

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Hakan

Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan Empty Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan

Mesaj tarafından Hakan 1/4/2016, 20:22

Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan 1ytlab

Merhabalar. Eurovision Gezentisi 4.durağı için Azerbaycan’da.
2008 yılında yarışmaya dahil olan Azerbaycan’ın en iyi sonucu 1.lik (2011). Ülkenin en kötü sonuçu ise 2014 yılındaki 22.liktir. Azerbaycan 2008 yılı hariç isveçten şarkı aldığı için “isverbaycan” olarak da bilinmektedir. İlerleyen yıllarda ülkenin adını bu şekilde değiştirmesi beklenmektedir Very Happy

Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan Xqgins

Ben Azerbaycan gibi köklü bir müzik kültürüne sahip bir ülkenin kendi kaynaklarını kullanmamasını sadece eziklik olarak tabir ediyorum. Avrupanın kendi müziklerini sevmeyeceğini ve iyi derece alamayacaklarını düşünüyorlar ya da Avrupa müziği de yapıyoruz demek için de olabilir. Ülkelerinin ne kadar “Avrupai” olduğunu göstermek istiyorlar. Belki de “bizi de aranıza alın” demeye çalışıyorlar. Her ne olursa olsun eurovisionda ilk Azeri Türkçesi kelimeyi kendilerinden değil de başka bir ülkeden duymak bence utanç verici. Yine de kardeş ülke olduğu için insan kıyamıyor ve azerbaycanın sevmediğim şarkısı olmadığını söyleyerek incelemeye başlıyoruz.

Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan 23mmoev

2008 Elnur & Samir "Day After Day"  Derece: 8 Puan: 132 // Azerbaycan’ın ilk ve tek kendisine ait şarkısı. Şarkı bence hoş bir şarkıydı. Koreografisi de ilginçti. 8.lik yeterli bir sonuçtu.

2009 Aysel & Arash "Always" Derece: 3 Puan: 207 // Azerbaycan’ın en sevdiğim şarkısı. Arash da işin içine girince müthiş bir şarkı ortaya çıkmıştı. Fakat Azerbaycanı İsveçli bestecilerle tanıştıranın da Arash olduğunu unutmayalım. Şarkı 3.lüğü kesinlikle hak etti. Hala dinlerim. Sanırım Azerbaycan bu şarkının üstüne çıkamayacak.

2010 Safura "Drip Drop" Derece: 5 Puan: 145 // Güzel bir şarkıydı fakat 5.lik sanırım fazlaydı bu şarkı için. Safuranın performansını da çok iyi değildi. O sene kazanacak dedikoduları çıkmıştı. Hatta yarışmayı Azerbaycan’ın satın aldığı konuşuluyordu. Nitekim dedikodulardan sonra yarışmayı kazanamasa da ertesi sene kazanmayı başardı.

2011 Ell & Nikki   "Running Scared" Derece: 1 Puan: 221 // Şarkı güzel, performans iyi fakat gel gelelim 1.lik hak eden bir şarkı değildi. O yıl daha iyileri vardı.

2012 Sebine Babayeva   "When the Music Dies" Derece: 4 Puan: 150 // Gayet güzel bir şarkı da budur. Derecesini de hak etmiştir. Fazla söze gerek yok.

2013 Ferid Memmedov    "Hold Me" Derece: 2 Puan: 234 // İsveç yapımı en iyi Azerbaycan şarkı… Keşke bu şarkıyla kazansalardı. Sahne şovu, Farid vs. her şey on numaraydı.

2014 Dilara Kazımova   "Start a Fire" Derece: 22 Puan: 33 // İsverbaycan’ın çöküşünün başladığı şarkıdır. Bu şarkı da kötü değil hoş fakat çok sönüktü. 22.olmaktan daha iyisini hak ediyordu. Fakat Azerbaycan belki İsveçten şarkı almayı bırakır ümidiyle 22.olması sevindirmedi değil. Nitekim bırakmadılar  Azerbaycan’ın oy satın aldığının kanıtıdır bu şarkı ayrıca.

Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan 11skufm

2015 Elnur Hüseynov   "Hour Of The Wolf" Derece: 12 Puan: 49 // Güzel bir şarkı fakat iddialı değildi. Derecesini normal buluyorum.

2016 Semra Rahimli "Miracle" // Bu yıl yine bir isveç şarkısı fakat ballad değil. Ballad olmaması bile sevinmek için yeterli. Şarkıyı ben sevdim. 2009 daki hareketlilik olmasa da şarkı gayet güzel. İlk 10 a girebileceğini düşünüyorum.
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan Empty Geri: Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan

Mesaj tarafından elayz 1/4/2016, 21:10

İsveçbaycan Hıhı Hıhı Azerbaycan'ın en sevdiğim şarkısı snrm Always.. Ve 2009'dan sonra böyle bir şarkı ile gelemediler maalesef yıllardır baydılar ballad ile ve merak bile etmiyordum artık şarkılarını 2010 şarkılarını sevmiştim fakat Safura'nın performansı iyi değildi ona rağmen o dereceleri gayet normaldi. Kusura bakmasın kimse evet dost ülke kardeş ülke ama doğruyu da söylemem gerek hala oy satın aldıkları vs kafamı kurcalar ki zaman zaman satın aldıklarını da düşünmüyor değilim. Dilara'nın performansını çok sönük bulmuştum hatta finale yükselmese üzülmezdim bile bir de o sene aldıkları derece bir yerde de ders niteliğindeydi diye de nitelendirmiştim neyse ki bu sene ballad aşkından vazgeçtiler de tempolu bir şeyle geldiler bence yılın olayı da bu Very Happy emeğine sağlık Hakan umarım bundan sonra kendi potansiyellerini kullanırlar...
elayz
elayz
Musican

Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan Empty Geri: Eurovision Gezentisi - 4.Bölüm / Azerbaijan

Mesaj tarafından Hakan 2/4/2016, 01:30

Dilara yanlış hatırlamıyorsam jüri sayesinde finale çıkmıştı zaten. Finale çıkamasa ben de üzülmezdim pek. Yorumun için teşekkürler Smile
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Onur 2/4/2016, 01:45

2011 ve 2013 senesi şike yaptıklarının ispatı bence. İki şarkı da o dereceyi hak etmiyordu. En iyi şarkıları when the music dies bana göre.
Onur
Onur
Yönetici

Mesaj tarafından Hakan 2/4/2016, 01:50

Onur demiş ki:2011 ve 2013 senesi şike yaptıklarının ispatı bence. İki şarkı da o dereceyi hak etmiyordu. En iyi şarkıları when the music dies bana göre.

Ben de hep şunu düşünürdüm, 2010 da kazanacakları hatta yarışmayı satın aldıkları iddia edildi fakat bu duyulunca 2010 u kazandırmadılar. Ertesi yıl bu planı uyguladılar ve hak etmedikleri halde kazandılar.

2013 için tarafsız yorum yapamıyorum. Hold Me bence gayet iyi bir şarkıydı.
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Jon 2/4/2016, 11:02

En sevdiğim şarkıları Day Affer Day, Always, When The Music Dies.
Bu 3 şarkı bence harika. Drip Drop'u da severim, onun dışındaki şarkılar hiç ilgimi çekmedi kardeş ülkeden. Bu seneki şarkılarını da aşırı zorlama buluyorum, beğenmedim pek.

Son 10 yılın Only Teardrops'la beraber en kötü 1. olan şarkılarından biri bence Running Scared. Kötü şarkı demiyorum, 1.lik açısından yetersiz bir şarkıydı bence. Şike olaylarına da pek inanmıyorum ben.

Emeğine sağlık!
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

- Similar topics

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Hakan