Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania

+2
elayz
Hakan
6 posters

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Hakan

Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania Empty Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania

Mesaj tarafından Hakan 29/3/2016, 18:48

Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania E8OdVz

Merhabalar. Eurovision'a 43 gün kala benimle birlikte bir eurovision gezmesi yapmanızı istedim ve bu başlık altında ESC ülkelerinin yarışma geçmişlerini hatırlayıp, mazide bir yolculuk yapalım dedim. Bu yazıda neler olacak?
Akşamın ülkesinin yarışmadaki son 9-10 yıllık maceralarına bakacağız.
Ülkenin "en"lerini belirleyeceğiz.
Kısacası dilimiz döndüğünce o ülkenin dedikodusunu yapacağız. Başlayalım o zaman...Gezintimizin bu akşamki durağı Arnavutluk!

Arnavutluk yarışmaya İstanbul'da düzenlenen 2004 yarışmasıyla dahil oldu. Ülkenin en iyi derecesi 2012'de Bakü'de (Rona) elde ettiği 5.lik , en kötü dereceleri ise 2007 yılında (Frederik Ndoci) yarı finalde 17.lik.

2004 Anjeza Shahini "The Image of You" Derece: 7 106 puan: Arnavutluk adına yarışan ilk şarkı "The Image of You" oldu. Şarkıyla ilgili söyleyebileceğim şey, kendi halinde ortalamanın altında bir şarkı olduğudur. Tabi bu benim fikrim. 7.olması şarkının sevildiğini gösterebilir.

2005 Ledina Çelo "Tomorrow I Go" Derece: 16 53 puan:Ledina ablamızın şarkısını ben sevmiştim. Bu şarkı da kendi halinde hatta bazı fanların vasat bulduğu bir şarkıydı. Evet iddialı değildi fakat benim için hoş bir şarkıydı.

2006 Luiz Ejlli "Zjarr e ftohtë" Derece: Yarı Finalde 14.lük: Arnavutluk'un vasat ama yine bana hoş gelen bir diğer parçası da budur. Finale çıkamamayı hak etmiyordu bence.

2007 Frederik Ndoci "Hear My Plea" Derece: Yarı Finalde 17.lik:Arnavutluk'a en kötü derecesini getiren şarkı. Bunu ben de sevmiyorum. Çok konuşmaya gerek yok Very Happy

2008 Olta Boka       "Zemrën e lamë peng" Derece: 17 55 puan: Benim sevdiğim hoş ama sıradan bir şarkıydı. Yine de daha yukarıda bitirebilirdi yarışmayı.

2009 Kejsi Tola "Carry Me in Your Dreams" Derece: 17 48 puan:Ben bu şarkıyı da seviyorum. 2009 gibi zorlu bir yılda 17.olması ise gayet normal.

2010 Juliana Pasha "It's All About You" Derece:16 62 puan:Hoş ama iddiasız bir şarkıydı.

2011 Aurela Gaçe "Feel the Passion" Derece: Yarı finalde 14.lük: Finale çıkamayacak kadar kötü bir şarkı değildi. 2011 in kazığını yiyen 5 ülkeden biri Arnavutluk'tu.

2012 Rona Nishliu "Suus" Derece:5 146 puan:Ülkeye en iyi derecesini Rona ablamız kazandırdı. "Çaaaaaaaaaaaay" diye bağırması hala kulaklarımda. Seveni çok olsa da ben şarkıyı sevememiştim. Bence derecesi de çok fazlaydı.

2013 Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko "Identitet"  Derece: Yarı finalde 15.lik:Finale çıkmayı hak ediyordu bence fakat sıradan bir şarkıydı.

2014 Hersi "One Night's Anger" Derece: Yarı finalde 15.lik: Finale çıkamamasına şaşırmamıştım. Kötüydü bence.

2015 Elhaida Dani "I'm Alive" Derece:17 48 puan: Bence Arnavutluk'un en iyisi! Fakat ülkenin kaderi 15-16-17 lik olduğu için Elhaida'da bundan nasibini aldı Sad İlk 10 da olmalıydı kesinlikle.

Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania Sdp5yg

Vakit sıkıntım olduğu için daha fazla ayrıntılandıramadım. Sonraki yazıda görüşmek üzere.

En son Hakan tarafından 30/3/2016, 17:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania Empty Geri: Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania

Mesaj tarafından elayz 29/3/2016, 20:58

Ne güzel bir yazı olmuşş Smile
Arnavutluk denilince kalbim Aurala ve Rona diye atar Vov! ikisinin yeri yeri çok ayrı bende 2011'de haksızlığa uğrayan ülkeydi üzüntüm hala büyük :/ Suus ile birlikte en iyi şarkıları bence
Ronaa'mm Love kesinlikle çok iyi bir şarkıydı Allahım o ses ne öyle o çığlık resmen tüylerim diken diken oluyor o şarkıyı dinlerken beni çok etkileyen hatta ağlatan şarkılardan şarkılardan o yıl Loreen'den sonra ki favorimdi ve bana göre ilk 3'te bitirmesi gerekiyordu yarışmayı en çok koyanda Rusya'nın 2 Rona'nın ise 5. olmasıydı hala Arnavutluk'un en iyi şarkısı Smile
Hersi'nin Arnavutça versiyonunu daha çok sevmiştim İngilizce'ye çevrildiği zaman da hoşlanmıştım yine de ama sahnede beklediğim performans olmadı maalesef ama çokta kötü değildi şarkısı
Elhaida'nın da şarkısını sevmiştim yani bir kaç basamak daha yukarıda olabilirdi
Ama hiç birisi bir ''SUUS'' DEĞİL Very Happy
Emeğine sağlık Hakan merakla diğer yazılarını bekleyeceğim
elayz
elayz
Musican

Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania Empty Geri: Eurovision Gezentisi - 1.Bölüm / Albania

Mesaj tarafından Jon 29/3/2016, 21:45

Aa fikir çok güzel, ellerine sağlık çok iyi bir yazı olmuş Smile
Resimler de ayrı guzel, değerlendirme resimleri hoş olmuş Very Happy

Arnavutluk genel anlamda listelerimde 15-20 arası takılan ülkelerden. Ama en sevdiğim şarkıları 2010 senesi, It's All About You :3 Arada açıp hala dinlerim. Suus da iyi şarkıydı bence. One Night's Anger'ı başlarda sevip sonradan sıkılmıştım. I'm Alive'a pek ısınamamıştım. Bu sene de güzelim şarkıyı Ingilizce versiyonuyla katleden Eneda'ya da burdan selam olsun Very Happy

Bi sonraki ulkede görüşürüz o halde Smile
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından Hakan 29/3/2016, 21:53

Suus'a söylediğim laflardan dolayı taşlanırım sanmıştım ama konuyu okuyan çok olmadığı için taşlanmadım Very Happy Yorumlarınız için teşekkürler.
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Mesaj tarafından elayz 29/3/2016, 22:14

Hakan demiş ki:Suus'a söylediğim laflardan dolayı taşlanırım sanmıştım ama konuyu okuyan çok olmadığı için taşlanmadım Very Happy Yorumlarınız için teşekkürler.
ahaha ben taşlamadıysam kimse taşlamaz herhalde artık Very Happy Suus benim için çook ayrı bir şarkıdır yukarıda da belitrriğim gibi en iyilerden ama zevk meselesidir tartışmaya kapalı bir konudur bana göre herkes fikrini söyler orada kapanır zaten zevklerimiz seçimlerimiz bizi biz yapan unsurlar değilmidir Smile
elayz
elayz
Musican

Mesaj tarafından Jon 30/3/2016, 00:01

Suus farklı bir şarkıydı ya, abartılı görmüyorum o yüzden. Kulağa farklı geliyordu diğer şarkılar içinde. Aşırı ölüp bitmiyordum ben de ama ilk 5 içinde bitirmesine sevinmiştim ben.
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından OmerLD 30/3/2016, 00:24

Olta Boka favori arnavutluk şarkım çokzeldi Very Happy ellerine sağlık güzel olmuş Very Happy
OmerLD
OmerLD
Yetkili

http://snne.com

Mesaj tarafından Onur 30/3/2016, 01:22

2009 ve 2015teki şarkıları çok güzel
Onur
Onur
Yönetici

Mesaj tarafından bringmethehorizon 30/3/2016, 20:51

Arnavutluk UF'den sonra iğrenç bir şarkıyla gelip ESC'ye kadar mükemmel hale gelen bir ülke. Hala anlamış değilim.
En iyi şarkıları kesinlikle Feel The Passion. Türkiye'nin çıkamamasından daha kötüydü. :/
2010 ve 2012'yi de unutmamak lazım. I love you
bringmethehorizon
bringmethehorizon
Musican

- Similar topics

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Hakan