Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia

+2
Jon
Hakan
6 posters

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Hakan

Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia Empty Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia

Mesaj tarafından Hakan 30/3/2016, 17:28

Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia 27xhrpk

Merhabalar. Eurovision Gezentisi bu akşam 2.durağı için Ermenistan’da.
Ermenistan yarışmaya 2006 yılında dahil oldu. 2012 yılı hariç yarışmaya düzenli olarak katıldı. En iyi derecesi 2008 ve 2014 yılındaki 4.lük (Sirusho, Aram Mp3), en kötü derecesi ise 2011 yılında yarı finalde 12.lik (Emmy)

Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia X4onsh

2006 Andre "Without Your Love" Derece: 8 Puan: 129 // Ermenistan Andre ile yarışmaya iyi bir başlangıç yaptı ve ilk 10’a girdi. (Her ne kadar şarkı 8. Olacak kadar iyi olmasa da)

2007 Hayko "Anytime You Need" Derece: 8 Puan: 138 // Ertesi yıl Ermenistan yarı Ermenice bir şarkı ile yarıştı ve yine 8.oldu. Şarkı kendi halinde hoş diyebileceğimiz bir balladdı. 8.olması ise benim için çok sorun değil.

2008 Sirusho  "Kele Kele"   Derece: 4  Puan: 199 //  Sirusho’nun şarkısını oldukça severim. 4.lüğü de hak ettiğini düşünüyorum her ne kadar canlı performansı çok iyi olmasa da.  Böyle oynak şarkılara zaafım var sanırım

2009 İnga ve Anuş "Can Can"   Derece: 10 Puan: 92 // Bu iki bacıyı sevenler çok fakat ben sevemedim. Şarkıları da bizim türkülerimizden hallice… 10’luk fazlaydı bence…

2010 Eva Rivas        "Apricot Stone" Derece: 7 Puan: 141 // İlk versiyonunu oldukça sevmiştim fakat yeni versiyonu ile soğumuştum şarkıdan. 7. Olmayı hak etti mi kararsızım. O yıl Eva ablanın uzun boyu, yalın ayağı, şarkının sözleri epey konuşulmuştu.

2011 Emmy "Boom Boom" Derece: Yarı finalde 12.lik // Ermenistan’ın en kötü derecesini maalesef Emmy kazandırdı. Şarkı sıradan ve vasattı kabul ama bence eğlenceliydi. Daha doğrusu şarkının saçma oluşu beni eğlendiriyordu. Finale çıkmalıydı. Emmy’nin 2010 yılında ulusal finaldeki Mihran ile düeti “hey” adlı şarkıyı hatırlayanlar bilirler, o şarkı ile yarışsa daha iyi olacaktı.

2013 Dorians    "Lonely Planet" Derece: 18 Puan: 41 // Bana göre en kötü şarkıları bu. Finale nasıl çıktı hala anlamıyorum. Rezalet.

2014 Aram MP3    "Not Alone" Derece: 4 Puan: 174 // Lonely Planet ne kadar kötüyse bu şarkı da o kadar iyidir benim için. Bence şimdiye kadar yolladıkları en iyi şarkıdır. Canlı performansı da iyi olsaydı diyeceğim ama yine de sırası değişmezdi. 4.değil de 2.falan olsa daha iyi olacaktı.

2015 Genealogy     "Face the Shadow"   Derece: 16 Puan: 34 // Ellerinde balon gibi patlayan şarkı. O kadar çok sevinmiştim ki Avrupa’nın bu şarkıyı umursamamasına anlatamam. Şarkı rezalet olmasa da bazı kısımları kötüydü gerçekten. 6 kişinin sesi birbirine uyumlu değildi. Bu şarkıyla dünyadaki tüm ermeniler toplansa bir şey yapamayacakları belli oldu. Şarkının derecesini fazla buluyorum. Son 7 arasında olmalıydı.

Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia 4ij6gi

2016 İveta Mukuçyan   "LoveWave" // Muhtemelen bu yıl da finale çıkacaklar. Finalde ilk 10 a gireceklerini pek sanmıyorum. Şarkıyı pek seven yok ama bence kötü bir şarkı değil ama iddialı da değil.

Erivan'dan bildirdik. Bir sonraki durakta görüşmek üzere.

Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia 2d7zsyr
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia Empty Geri: Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia

Mesaj tarafından Jon 30/3/2016, 20:16

Ermenistan Eurovision'da sevdiğim ülkelerden biri. Qele Qele ve Not Alone şarkıları en sevdiklerim. Iki şarkı da o seneler ilk 3'ümdeydi.

Siyasi yaptıkları şarkıları beğenmiyorum, yarıştıkları ilk iki sene de pek sevememiştim. Emmy'nin de elenmesine şaşmamalı o performansla aslında. Bu seneki şarkıları da ilk başta sevmemiştim ama şarkı bende gitgide büyüdü. Indirdim telefonda dinliyorum sürekli sonum hayırlı olsun Very Happy

Değerlendirme resimlerine de katılıyorum. Tekrardan çok hoş bir yazı olmuş. Sıradaki ülkeyi bekliyorum merakla.
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia Empty Geri: Eurovision Gezentisi - 2.Bölüm / Armenia

Mesaj tarafından bringmethehorizon 30/3/2016, 20:56

Genel olarak şarkıları berbat olan ülke. Fakat bir şarkı var ki o da Apricot Stone. Şarkının sözleri ve Eva'nın ırkçı olması bir yana şarkı mükemmeldi ve oy atmıştım aslında. Very Happy Onun dışında Not Alone'u unutmamak lazım, siyasi içerik taşımayan nadir güzel şarkılarından.
bringmethehorizon
bringmethehorizon
Musican

Mesaj tarafından Kavkasiuri 30/3/2016, 21:06

1. Not Alone (Ermenistan'ın en iyi şarkısı ve o sene Hollanda ile 2 birincimden birisiydi.)
2. Jan Jan (Karslı olmamdan dolayı şarkının müziği ve bestesi çok hoşuma gidiyor.)
3. Anytime You Need (Bu şarkı da kesinlikle çok iyi.)
4. Qele Qele (Bu da gayet güzel bir şarkıydı. Aldığı derece de bunu kanıtlıyor.)
5. Without Your Love (Amatörümsü bir şarkıymış gibi duruyor ama sevdiğim bir şarkıdır.)

Bu şarkılar dışında diğerlerini sevmiyorum.
Kavkasiuri
Baltician

Mesaj tarafından Onur 30/3/2016, 22:11

Kele kele güzel
Onur
Onur
Yönetici

Mesaj tarafından elayz 30/3/2016, 22:56

Şimdiye kadar çok çok sevdiğim bir şarkı duymadım Ermenistan'dan ama bunlar arasından en iyi şarkıları Not Alone idi alt yapısı muhteşemdi bence Kele Kele ve Can Can hala çok sempatik geliyor bana zaman zaman açar dinlerim Very Happy Genealogy içn yaptığın yoruma aynen katılıyorum Iveta'da ise kararsızım ama çok kötü olduğunu düşünmüyorum görsellerin çok güzel olmuş çok hoşuma gitti emeğine sağlık sağlık diğer yazını bekliyorum merakla Smile
elayz
elayz
Musican

Mesaj tarafından Hakan 30/3/2016, 23:59

Ben her sene ermenistan'ın seçimlerini merakla beklerim fakat hayal kırıklığı ile karşılaşırım. Not Alone favorim. Qele qele'yi de severim. Jan jan'a ısınamadım bir türlü ama kötü bir şarkı değil.

Güzel yorumlarınız için teşekkürler Smile
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

- Similar topics

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Hakan