Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria

5 posters

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Hakan

Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria Empty Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria

Mesaj tarafından Hakan 31/3/2016, 17:56

Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria 10e1th3

Merhabalar. Eurovision Gezentisi 3.durağı için Avusturya’da.
1957 yılında yarışmaya dahil olan Avusturya’nın bugüne kadar 2 birinciliği vardır (1966,2014). Ülkenin en kötü sonuçları ise sayısını sayamadığımız kadar sonunculuk (1957,1961,1962,19791984,1989,….2012 yf). 2006, 2008, 2009, 2010 yıllarında yarışmaya ara veren Avusturya 1966 dan ikinci zaferini 2014 yılında kazandı.
Avusturya benim genellikle şarkılarını beğenmediğim ve iddialı bulmadığım bir ülke. 2013 yılı hariç “Shine” gerçekten güzeldi. Şimdi Avusturya’nın ESC deki yakın geçmişine bir bakalım.

2007 Eric Papilaya "Get A Life - Get Alive"  Derece: Yarı finalde 27.lik // Yarı finalde de 27. Olunur mu demeyin olan oluyor işte  Derecesinden de anlaşıldığı gibi kötü bir şarkıydı.

2011 Nadine Beiler "The Secret Is Love" Derece: 18 Puan: 64 // Bu şarkının sevenleri epey var. Fakat ben ısınamadım bir türlü. O yıl finale çıkmalarını da anlayamamıştım. Bence daha çok hak eden şarkılar vardı finali.

2012 Trackshittaz "Woki mit deim Popo" Derece: Yarı finalde 18.lik // Saçmalamasıyla beni eğlendiren şarkı… Tabi ki finale çıkamamalıydı ve öyle de oldu.

Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria 2zpl6jd

2013 Natália Kelly "Shine" Derece: Yarı finalde 14.lük // Ülkenin hakkı yenen en güzel şarkısıdır Shine. Finale çıkamamasını hayretler içinde izlemiştim. Skandal…

2014 Conchita Wurst  "Rise Like a Phoenix" Derece: 1   Puan: 290 // Belki sözlerim için bana kızanlar olabilir ama kesinlikle şarkının güzelliğiyle, etkileyiciliyle kazandığını düşünmüyorum. Bence hak etmeden kazanan şarkılar arasında liste yapılsa 1.m olurdu. Bu şarkıyı başka biri söylese en fazla ilk 10’a girerdi.

2015 The Makemakes    "I Am Yours"   Derece: 26 Puan: 0 // Conchita’nın haksız zaferinin acısını bunlar çekti. Şarkıyı sevmesem de sıfır çekecek kadar da kötü değildi.

2016      Zoe   “Loin D’ici” // Bu seneki şarkıyı “tatlış” bulanlar çok olsa da ben sevemedim. Kötü değil fakat sıkıcı. Finale çıkamazsa şaşırmam ve üzülmem.

Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria Z5yOmj
Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria 2zf61hy

Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria Xkrk84
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria Empty Geri: Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria

Mesaj tarafından Jon 31/3/2016, 20:08

en darlingi ahaha Very Happy

avusturya eurovision'da hiiiç ilgimi çekmeyen ülkelerden biri. tek numaraları conchita oldu gibimsi. o da hak edenlerden biriydi ama calm after the storm gönlümün birincisi. ondan sonra da yine aynı bayatlığa döndüler gibi geliyor bana.

woki mit dem popo'yu unutamuyorum bir de conci dışında. onları cidden seviyordum. onun dışında yorum yapacak şarkı bulamıyorum çok da ilgili değilim zaten. bu sene de hiç beğenmedim ülkeyi.

eline sağlık, sıradaki ülkeyi beklyoruz Smile
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria Empty Geri: Eurovision Gezentisi - 3.Bölüm / Austria

Mesaj tarafından elayz 31/3/2016, 21:01

ahahah hay darling Very Happy Conchita yorumların çok hoş olmuş Hakan Avusturya benim içinde öyle pek fazla ilgimi çeken bir ülke değil beğendiğim şarkıları fazla olmayan bir ülke. 2011'de ki şarkılarını çok sevmiştim geride kalmasına da üzülmüştüm. 2013'te haksızlığa uğrayan ülkelerdendi Natália'nin finale çıkamadığına çok üzülmüştüm ben de Sad Conchita'nın şarkısını sevmiştim ben kazanmasına da çok fazla şaşırmamıştım. En minnoş şarkıları da bu sene ki şarkısı ya çok tatlı çok şeker umarım kötü sonuç olmazlar Smile emeğine sağlık Hakan diğer yazında görüşmek üzere Smile
elayz
elayz
Musican

Mesaj tarafından Onur 31/3/2016, 21:27

Konçita'nın şarkısı çok güzeldi bence. Hala dinlerim. Very Happy
Onur
Onur
Yönetici

Mesaj tarafından Jon 31/3/2016, 22:15

shine'ı bir ben sevmiyor gibiyim sanki :/
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından Merdd 31/3/2016, 22:49

bu sene çokzel
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Hakan 31/3/2016, 23:02

Conchita'nın şarkısı kötü değildi fakat 1. olacak bir şarkı da değildi. Kabul edelim cinsel kimliği sayesinde kazandı Sad

Shine bence avusturyanın en iyisiydi. Yorumlarınız için teşekkürler Smile
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

- Similar topics

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Hakan