Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Empty Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri

Mesaj tarafından Eros 30/6/2016, 23:35

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-kapak-gorseli-1-620x400

Edebiyat dünyasının ünlü kalemleri, eserleriyle çağlar boyunca adlarını yaşatmayı başarmışlardır. Sadece eserleriyle değil, kimi zaman takıntıları kimi zaman ölmeden önce söyledikleri son sözleriyle insanlara ulaşmışlardır. Bu önemli yazarların, edebiyat tarihine kazınmış son sözlerini sizler için derledik:

Goethe

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-goethe
Biraz daha ışık!..

Jane AUSTEN

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-jane-austen-1
Ölmek dışında hiçbir şey istemiyorum.

Namık KEMAL

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-namik-kemal.jpg

Biraz dinleneyim.

Necip Fazıl KISAKÜREK

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-necip-fazil
Demek böyle ölünürmüş.

Peyami SAFA

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-peyami-safa
İşte bu fena. ( Bu cümleyi boğazından kan geldiği zaman söylemiştir.)

Victor HUGO

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-victor-hugo
Siyah bir ışık görüyorum.

Voltaire

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-voltaire
Bırakın sükun içinde öleyim.

Yahya Kemal BEYATLI

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-yahya-kemal
Ölmek kaderde var; yaşayıp köhnemek hazin,
Bir çare yok mudur buna ya Rabbelalemin?

Franz KAFKA

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-franz-kafka
Öldür beni! Yoksa katilin birisin. (Kafka, bu cümleyi morfin vermeyi reddeden doktoruna adeta haykırmıştır.)

Tolstoy

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-tolstoy
Fakat köylüler… Köylüler nasıl ölür?

Mark TWAIN

Yazarların Edebiyat Tarihine Kazınmış Son Sözleri Yazarlarin-edebiyat-tarihine-kazinan-son-sozleri-mark-twain
Bütün dostlarımı selamlarım! Umarım, uzun gecenin ardından gelecek olan sabahın kızıllığını hala görebilirler! Ben, çok sabırsız olan ben, onların önünden gidiyorum.
Eros
Eros
Yetkili

- Similar topics