Hikâye Oyunu

+4
Pan
Kad
OmerLD
Jon
8 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Hikâye Oyunu - Sayfa 2 Empty Geri: Hikâye Oyunu

Mesaj tarafından Kad 19/1/2015, 01:21

Olan biteni anlamaya çalışıyordum. Burada neler oluyordu?
Havanın hızla kararmaya başladığını hissediyordum. Kapı çalıyordu... Ama bu bizim zilimiz değildi. Kafam iyice karışmıştı. Kapıyı açtığımda kocaman bir boşluktan başka hiçbir şey yoktu.
Geriye dönüp baktığımda karşılaştığım şey daha korkunçtu. Hava tamamen kararmıştı. Herşey erimiş, yıkılmıştı, Selen'i bıraktığım yerde ise sadece bir not vardı.
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından Jóhanna 19/1/2015, 12:00

Daha sonra Nuran annem geldi, beni görünce tehdit etmeye
başladı ben de eline elli lira sıkıştırıp gönderdim. Kapıyı kapatıp tekrar arkamı dönünce bir baktım her şey yerli yerinde.
Jóhanna
Jóhanna
Musican

Mesaj tarafından Kad 15/10/2015, 20:52

Derin bir nefes alıp mutfağa gittim. Bir bardak su içip sakinledim. O sırada yine kapı çaldı. Baktım, annem gelmiş. Pazarı toplamış gelmiş yine! Poşetleri aldım tabii elinden, yardım etmek lazım.
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından Jon 15/10/2015, 20:59

Elindeki bir poşeti vermemek için diretti bayağı. Sonra o poşeti odasına götürdü. Siyah bir poşetti, içini görememiştim. Icimi huzursuzluk kapladı, o poşetin içinde ne olduğunu öğrenmeliydim.
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından Kad 15/10/2015, 21:03

Akşam evden çıktım, kafamda dönen sorularla. Arkadaşım Berkan ile buluşmam lazımdı. Kapıdan çıkıp sola doğru yürümeye başladım. İşte, soldaki sokak lambasında bekliyordu. Sarıldık, alışkın olduğum turunçgil kokusu yine genzimi yaktı. Birden, istemeden o sözler döküldü dudaklarımdan:

"Annem bir şeyler gizliyor."
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından Jóhanna 17/10/2015, 17:09

''Ne gizliyor?'' diye sordu. Bende, ''bilmiyorum, kadın sır küpü zaar'' dedim. Birlikte yürüyüş yaptıktan sonra eve döndüm, annem kapıyı açtı ter içinde kalmıştı. ''N'oldu?'' diye sordun, ''Kiracıyla kavga ettim'' dedi. Anlaşılan adamı yine camdan sallandırmıştı. Annemin geniş vücuduna karşın kiracımız incecik bedeniyle haliyle direnemiyordu. Gerçi annem haklıydı, iki aylık kirayı alamadığı için sürekli sıkıntı içindeydi. Halen ne sakladığı konusunda bir fikrim yoktu, böyle kendi kendime düşünürken mutfağa girdim ve annem ''bu saate kadar salahane itleri gibi nerede dolaşıyordun?'' dedi.
Jóhanna
Jóhanna
Musican

Mesaj tarafından Kad 20/10/2015, 02:37

"Mahallede dolaştım biraz, bunalmıştım evde" dedim. Cevap vermeden odasına kapandı. Dizilerinden biri başlamış olmalıydı. Salonda uzandım ben de. Sokaktan gelen araba sesleri tatlı bir mayışma hissi veriyordu.
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından Jon 21/10/2015, 11:34

Uyumuşum, dış kapıın sesiyle irkildim. Anneme seslendim, cevap yoktu. Kapıdan çıkan o olmalıydı. İlkten olayın farkına varamadım, mutfağa yönelecekken birden her şey dank etti. Annem akşam akşam nereye çıkmıştı? Anahtarlarımı alıp kendimi hızlıca evden dışarı attım.
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından Onur 21/10/2015, 12:03

Sokağa çıktığımda ne olduğunu anlayamadım bir kargaşa vardı. Gökyüzünden gelen ilk defa duyduğum bir sese kulak verdiğimde bir ejderha üstüme doğru geldi. Ilk başta anlayamadım. Başını bana doğru uzattı. Benden şevkat bekler gibi masum masum baktı. Gözlerine bakınca o anda her şeyi hatırladım.
Onur
Onur
Yönetici

Mesaj tarafından Kad 22/10/2015, 13:21

Hatırladığım her şey kare kare var olup yok oluyordu. Anlamak zordu, ancak etrafımdaki bazı şeyler şekil / yer değiştirmeye başlamıştı. Korkmaya başlamıştım.
Kad
Kad
Musican

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics