Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar

2 posters

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar Empty Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar

Mesaj tarafından Berkay 18/2/2016, 20:40

#5 ADA Nil - Lynne Matson (Puanım 7.5/10)

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar 829054

Ada, 3 kitaptan oluşan bir seri fakat henüz ilk kitabı Türkçe'ye çevrilmiş. Lost'u izleyenler benzerlikten dolayı beğenmişler (Lost'u izlemedim). Kitabın konusu; dünyanın farklı yerlerinden bazı çocuklar nedenini bilmedikleri şekilde bir adaya düşüyorlar(fantastik bir şekilde). Nil Adası! Buradan kurtulmak için ise 365 günleri var. Romanın ana karakteri adaya düşen Charley ve aşık olduğu genç Thad. Romanda ise adadan kurtulma maceraları anlatılıyor.

#4 Göz Carrie - Stephen King (Puanım 8.5/10)

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar 42079

Stephen King'in ilk romanı! Benim de okuduğum tek romanı.. Romanı çok beğendim fakat son baskısı çok fazla sansürlenmiş. o yüzden korkunun doruklarına çıkmak zor. Carrie adındaki bir kız okul arkadaşları tarafından çok dışlanıyor ve annesi de aşırı dindar olduğu için zor günler geçiriyor. Fakat bir gün sabrı taşıyor ve karanlık güçleri açığa çıkıyor. Stephen King okuyacaksanız bu kitapla başlayın.. Smile

#3 Bayan Peregrine'ın Tuhaf Çocukları Miss Peregrine's Home for Peculiar Children - Ransom Riggs  (Puanım 9.0/10)

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar 757159

3 kitaptan oluşan bir seri fakat yine ilk kitap çevrili sadece.. Ayrıca filmi de bu aralık ayında geliyor ve müzikler Fifth Harmony'ye ait Smile Kitap fantastik bir kitap ve zaman kavramı çok akıllıca işlenmiş. Günümüzü okurken birden geçmişe gidiyorsunuz fakat aslında geçmişte değil bugündesiniz. Farklı yetenekleri olan "tuhaf" çocukların olduğu bir yetimhanenin dış dünyayla olan bağlantısı anlatılıyor. Ayrıca kitapta bir de fotoğraf koleksiyonu bulunuyor. Kitabın fragmanı da var Smile  https://www.youtube.com/watch?v=XWrNyVhSJUU

#2 Kafes Bird Box - Josh Malerman (Puanım 9.5/10)

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar 754230

Tüm dünya tehlike saçan yaratıkların etkisi altında. Bu yaratıkları görenler bir çeşit kriz geçirip kendilerine ve çevresindekilere zarar verip öldürüyor. Ve bu yüzden kimse dışarı çıkamıyor, çıksalar bile gözleri bağlı şekilde. Kitapta ise bir kadının (adını unuttum) oğlu ve kızı ile yaşam savaşı anlatılıyor. Yazar Türkiye'ye gelmişti Kasım 2015'te.. Fakat imzalatamadım kitabı Sad Kesinlikle okuyun derim..

#1 Lanetli Topraklar The Ruins - Scott Smith (Puanım 10/10)

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar 275561

Fuar gezerken rastgele görmüştüm bu kitabı ve 5 Tl olunca da alayım dedim. Beklentim fazla değildi fakat okurken yanıldığımı anladım. Kitap müthiş.. Macera, korku, gizem, dram.. Bir grup arkadaş, tatilde tanıştıkları bir Alman gencin kayıp kardeşini aramak için Meksika'da bir harabeye gidiyorlar ve orada bulaşıcı ve zehirli sarmaşıklara temas ederek  hayatlarının hatasını yapıyorlar! Yerliler durumu farkediyor ve bizimkiler harabede mahsur kalıyorlar. Kurtuluş mücadelelerini okurken çok heyecanlanacaksınız. Kitabın filmi de var fakat bayağı değiştirilmiş..

Umarım beğenmişsinzidir Smile
Berkay
Berkay
Musican

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar Empty Geri: Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar

Mesaj tarafından Jon 18/2/2016, 21:08

Kitap önerilerin çok güzel, çok beğendim bu listeyi. Hiçbirini okumamıştım daha önce o açıdan ayrı bi sevindim Very Happy

Stephen King daha önceden okudum, "Gece Yarısını 2 Geçe" adlı kitabını. O da gayet iyiydi. Ben de onu tavsiye edeyim Smile

Ayrıca önerdiğin türlere bakarak ben de sevebileceğini düşündüğüm bir kitabı senle ve sizlerle paylaşayım:

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar Z7rM8o

Kitap hakkında bilgi için de: [link]

Yazarın diğer kitaplarını da tavsiye ediyorum. Ben "Şeytan Yemini"ni de okudum ve ba-yıl-dım! Şu an yazarın "Kaiken" adlı kitabını okuyorum. Onların kapaklarını da atayım alta Very Happy

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar 0000000243260-1 Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar Kaiken
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar Empty Geri: Berkay'ın Kitap Günlüğü | Severek Okuduğum Kitaplar

Mesaj tarafından Berkay 18/2/2016, 21:16

@Jon çook teşekkür ederim. Grange'ın Kızıl Nehirler kitabını okudum Aslında bu listeye alabilirdim onu unuttum sanırım .s Benim okuma hızım normalin altında ve yayıncı da Doğan Kitap olunca zorluyor beni. O yüzden zor benim için Grange'ın kitapları Sad Kızıl Nehirler harikaydı. 2 olay var ve romanın sonlarına doğru bağlanıyorlar birbirlerine. Okumadıysan öneririm Smile

Siyah Kan ve Ölü Ruhlar Ormanı uzun zamandır aklımdaydı.. En kısa sürede okuyacağım umarım. Teşekkürler. Very Happy
Berkay
Berkay
Musican

- Similar topics