Kitap Önerileri

4 posters

Kitap Önerileri Empty Kitap Önerileri

Mesaj tarafından Jon 3/11/2015, 21:11

En sevdiğiniz, beğendiğiniz veya okunacağını
düşündüğünüz tüm kitapları burdan önerebilirsiniz.

Kitap Önerileri Konyvek21
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Kitap Önerileri Empty Geri: Kitap Önerileri

Mesaj tarafından Jon 3/11/2015, 21:13

Kitap Önerileri Marti

Bunu mutlaka bir kere de olsa duymuşsunuzdur.
Hala okumamışlar varsa benden bir hatırlatma olsun Kitap Önerileri 1f607
Jon
Jon
Musican

Mesaj tarafından Merdd 3/11/2015, 21:25

Martı aaa duydum evet, bi ara melekler korusun diye bi dizi vardı orda çok kullandılar bunu Very Happy
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Merdd 3/11/2015, 21:26

Kitap Önerileri 113922923_tn30_0

bu da çok güzel Very Happy
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Jóhanna 4/11/2015, 01:55

O kadar çok kitap okuyorum ki, hangisini önersem bilemedim. En sevdiklerimin tanıtımını ayrıca yapacağım. O yüzden başlangıcı Dostluk Ekmeği/Darien Gee ile yapıyorum. Amerika'da uzun zamandır çok ünlü bir ekmek tarifi olan Amiş Dostluk Ekmeği çevresinde şekillenen 4 kadının dostluk hikayesini anlatıyor. Muazzam bir kitap, keyifle okumuştum. Smile
Jóhanna
Jóhanna
Musican

Mesaj tarafından Eros 4/11/2015, 19:14

Bir öneri de benden.

Kitap Önerileri Ff450ecb-5e77-4414-b9a7-d30289e92403

"Bazen insanlar kadar paragraflar da anlamsızlaşır. Hiçbir sözcük seni anlamaz, anlatamaz, yazdıramaz. Çaresiz bırakırlar seni, suskunluğa terk edersin kendini. Sonra biraz daha acı çekersin, hüzün çuvalına eklersin bir şeyler, tekrar yazmaya kalkarsın ve sonra fazlasıyla yazarsın.'

"Büyümemde, delirmemde, yalnızlığımda emeği geçen herkesin gözlerinden öperim"
Eros
Eros
Yetkili

Mesaj tarafından Jon 2/12/2015, 22:45

Kitap Önerileri Z%C3%BClf%C3%BC_Livaneli-Son_Ada

SON ADA

Son Ada, Zülfü Livaneli'nin yazdığı alegorik bir roman. 2008 yılında yayımlanan roman, 2009 yılı Orhan Kemal Roman Armağanı'nı kazandı. Tahsin Yücel başkanlığındaki Seçici Kurul, "toplumsal sorunlara gerçekçi yaklaşımını fantastik bir anlatımla yansıtmadaki başarısı nedeniyle" romanı bu ödüle değer gördüğünü açıkladı.

Romanda, varlıklı bir adamın satın aldığı doğal zenginliklerle dolu küçük bir adada, kendi kaynaklarıyla geçinen 40 evden oluşan bir topluluğun arasında darbeci bir devlet başkanının yerleşmesiyle yaşanan kurgusal olaylar anlatılır; çevreci ve siyasi mesajlar verilir.

KONUSU

Emeklilik yıllarını sakin bir yerde geçirmek isteyen darbeci bir başkan, herkesin cennet olarak betimlediği bir adaya yerleşiyor. Ada, herkesin yönetime katılmasıyla yönetilen bir yerdir. Ancak başkan, adayı tek başına ve bildiği gibi yönetmeye taliptir. Bunun için öncelikle kendini oy çokluğuyla başkan seçtirir. Ve her şeyi değiştirmeye başlar. Başta martılar, daha sonra da insanlar değişmeye başlar. Ancak değişmeyenler de vardır. İşte onlar, her türlü yıldırmaya karşı koymaya kalkışacaklardır.

185 sayfa, bir günde bitirdim. Bence okuyun, çok seveceğinize eminim çünkü cidden enteresan ve ütopik bir ortam olmasına rağmen aslında çok da yabancı olmadığımız bir düzeni anlatıyor. Tavsiye ediyorum Smile
Jon
Jon
Musican

- Similar topics