51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006

+3
Montana Max
OmerLD
Jon
7 posters

51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006 Empty 51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006

Mesaj tarafından Jon 10/12/2014, 15:09

51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006 Eurovision_Song_Contest_2006_logo.svg
 51. Eurovision Şarkı Yarışması
Atina 2006

Yarışma Tarihleri  18 Mayıs 2006 
 20 Mayıs 2006 
Yer  Atina Olimpik Arena, Yunanistan 
 Sunucular  Maria Menounos ve Sakis Ruvas 
 Ev Sahibi Yayıncı Ellinikí Radiofonía Tileórasi - ERT 
 Katılımcı Ülke Sayısı  37 
 Kazanan Ülke  Finlandiya Finlandiya 

İlk Kez Katılan Ülkeler  Geri Dönen Ülkeler  Çekilen Ülkeler 

Ermenistan Ermenistan

-

Avusturya Avusturya
Macaristan Macaristan
51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006 30px-Flag_of_FR_Yugoslavia.svg Sırbistan-Karadağ

TOP 5 
 17  Finlandiya Finlandiya  Lordi  Hard Rock Hallelujah  292  1 
 10  Rusya Rusya  Dima Bilan  Never Let You Go  248  2 
 13 Bosna & Hersek Bosna Hersek Hari Mata Hari  Lejla  229  3 
 12   Romanya Romanya  Mihai Trăistariu  Tornerò  172  4 
 22  İsveç İsveç  Carola  Invincible  170  5 

Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006 Empty Geri: 51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006

Mesaj tarafından OmerLD 10/12/2014, 15:20

Bosna Hersek,Finlandiya,Norveç ve Rusya dışında pek güzel şarkı yoktu Bosna Hersek 2.olsa iyiydi Very Happy
OmerLD
OmerLD
Yetkili

http://snne.com

51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006 Empty Geri: 51. Eurovision Şarkı Yarışması - Atina 2006

Mesaj tarafından Jon 10/12/2014, 16:35

Tam anlamıyla ilk izlediğim sene 2006'dır ve yarışmaya ilgim bu bu seneyle başladı. O yüzdendir ki bu senenin ve Süperstar'ın yeri ayrıdır bende. Hala İngilizce okusaydı neler olurdu meraklardayım. Arka vokal kullanmadan yıktı geçti diye düşünüyorum, şarkıyı çok beğenmesem de..

Finlandiya'dan tabii ki zafer bekliyordum. Bosna Hersek ve Romanya da o sene favorilerimdendi. Rusya'yı pek şişirilmiş buluyorum hala. Anna Vissi'yi kullanan ev sahibinin şarkısını ve Makedonya'yı da severim.
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından Montana Max 10/12/2014, 17:52

2006 Yılı gerek sahne gerek şov gerek kalite gerekte şarkılar yönünden son 15 yılın en kötüsüydü bence.  Sad
Değerlendirmeye gelirsek;
Favorilerim İsveç Estonya Almanya
Çok beğendiklerim Belçika Kıbrıs Rum Kesimi Finlandiya Letonya
Beğendiklerim Ermenistan Rusya Norveç İspanya Danimarka
Çirkinler Andorra Türkiye Ukrayna Bosna & Hersek Yunanistan Romanya
Çok çirkinler Belarus Monako İzlanda Andorra İsrail Makedonya Birleşik Krallık Fransa
2006 senesinden pek şarkı dinlemem. Hala en çok dinlediğim Invincible sanırım  Very Happy
Montana Max
Montana Max
Musican

Mesaj tarafından Merdd 16/12/2014, 21:09

karşında süpırstar yu fil mi beybi Sarıl!
hatırlıyorum final akşamından sonraki gün,süperstar değilde
SÜPIRSTAR dediği için dalga geçmiştik Very Happy
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Jóhanna 17/7/2015, 15:20

İsveç ve Rusya arasında olmalıydı birincilik çekişmesi bence. İki favorimin de ilk 5'te olması güzel, fakat Finlandiya hak etmeden kazandı diye düşünüyorum. Kendi şarkımızı da çok seviyordum ben ya nedense, çok hoş şarkı bence. Laugh 3 Yunanistan Anna Vissi kozunu kullandı ama onu da yediler, İzlanda o şeker şarkıyla elendi (çoğu kişi nefret eder fakat bende yeri çok ayrı o şarkının, çok severim), Belçika pisi pisine gitti Hadise'nin kankası Kate geri dönmeli ESC ye. Ukrayna'yı çok beğenmiştim bir de, Bosna Hersek çok abartıldı, Elena Risteska'lı Makedonya hala daha iyi bir derece alamadı. Genel olarak güzel bir yıl bence, severim.
Jóhanna
Jóhanna
Musican

Mesaj tarafından Pan 17/7/2015, 20:58

Finlandiya ve Hollanda favorimdi biri elendi diğeri kazandı. ben hakkı olduğunu düşünüyorum açıkçası çok sevinmiştim ve hala şimdiye kadar ki en iyi interval act 2006 yılına ait, hele o girişte ki şarkı ve şov. aklıma geldikçe her seferin de hayranlıkla izliyorum.

Pan
Pan
MusiPan

Mesaj tarafından Kad 18/7/2015, 16:18

Finlandiya'nın hakkı olduğunu düşünüyorum, Andorra en iyi şarkılarından biriyle YF sonunculuğunu, Estonya elenmeyi, Fransa da sonlarda sürünmeyi hak etmemişti kanımca.
Kad
Kad
Musican

- Similar topics