3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR!

5 posters

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! Empty 3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR!

Mesaj tarafından Jon 19/12/2015, 20:02

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 250px-T%C3%BCrkvizyon_%C5%9Eark%C4%B1_Yar%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1_logo

Üçüncüsü gerçekleşen Türkvizyon Şarkı Yarışması İstanbul'da gerçekleşti.
21 ülkenin katıldığı yarışmada sonuçlar bu şekilde:

Ülke--Temsilci--Şarkı--Puan--Derece--
3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Kyrgyzstan.svg Kırgızistan--Jiydeş--Kim Bilet--194--1  3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 750060887 --
3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Kazakhstan.svg Kazakistan--Orda--Olay Emes--185--2  3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 3573061990 --
3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Turkey.svg Türkiye--Görkem Durmaz--Hırçın Sular--175--3  3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 3997975871 --
3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Macedonia.svg Makedonya--Kaan Mazhar--Anlamsız Zaman--165--4--
3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Syria.svg Suriye--Adil Şan--Geliş--165--5--

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Bulgaria.svg Bulgaristan | 162 puan - 6.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Azerbaijan.svg Azerbaycan | 155 puan - 7.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Albania.svg Arnavutluk | 154 puan - 8.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_the_Turkish_Republic_of_Northern_Cyprus.svg KKTC | 154 puan - 9.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Gagauzia.svg Gagavuzya | 154 puan - 10.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Germany.svg Almanya | 153 puan - 11.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg Bosna Hersek | 153 puan - 12.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Ukraine.svg Ukrayna | 148 puan - 13.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Kosovo.svg Kosova | 141 puan - 14.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Serbia.svg Sırbistan | 140 puan - 15.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Georgia.svg Gürcistan | 138 puan - 16.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Iraq.svg Irak | 137 puan - 17.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Romania.svg Romanya | 134 puan - 18.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Iran.svg İran | 131 puan - 19.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Belarus.svg Belarus | 126 puan - 20.

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! 22px-Flag_of_Uzbekistan.svg Özbekistan | 119 puan - 21.

Kaçıranlar veya yeniden izlemek isteyenler için Türkvizyon 2015!

Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! Empty Geri: 3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR!

Mesaj tarafından Onur 19/12/2015, 20:11

1. olan çok Ruslana. Belki başka bir dünyada orijinal olabilirdi.
Onur
Onur
Yönetici

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR! Empty Geri: 3. Türkvizyon Şarkı Yarışması - İstanbul: SONUÇLAR!

Mesaj tarafından Jon 19/12/2015, 20:32

en güzel şarkı da ona aitti ama, yine de ruslana tadı vardı tabi. ona kalırsa biizmki de tam bir tarkan'dı ilk 3'te Very Happy güzel bir sene oldu, en iyi şarkı kazandı. 3 senedir favorilerimden biri kazanıyor, sevindim o açıdan.

arnavutluk'un ilk 10'da olması sevindirdi. bosna hersek de fena değildi aslında. romanya'yı da sevmiştim ben keşke daha iyi derece alsaydı. sonuncu hak etti kesinlikle Very Happy
Jon
Jon
Musican

Mesaj tarafından elayz 19/12/2015, 20:48

Sonuna kadar izlediğim ilk Türkvizyon'du diyebilirim şarkıların çoğu bana göre çok vasattı resmen amatörlük akıyordu yarışmanın bütününden ama bunu da şimdilik çok yeni bir organizasyon olmasına verebiliriz tabi.Dikkatimi çeken bir kaç ülke vardı Kazaklar Kırgızlar tanıtımda Irak ile Suriye dikkatimi çekmişti. Performansta Irak fikrimi değiştirdi tabi. Suriye adına sevindim aslında Jiydeş her ne kadar Ruslana havası taşısa da en iyi şarkıydı Kazakistan ile birlikte hak etti birinciliği kesinlikle diğer beğendiğim ülke de 2. oldu sonuç güzel pek tabi. Türkvizyon' da almış olduğumuz en iyi derece bu sene oldu not düşülmesi gereken konulardan diye düşünüyorum Smile emeğine sağlık Can Smile
elayz
elayz
Musican

Mesaj tarafından IamStar 19/12/2015, 21:28

oylama çok güzel bence salondan izlediğim kadarıyla hakeden kazandı zaten başındanberi Kırgızistan Favoriydi ve kazandı. Kazakistan ve Kırgızistan destekçileri arasında çok tatlı bir rekabet vardı bir gurubu salonun en sağına diğer grubu en sola oturtmuşlardı iki grupta çok kalabalıktı ve muthiş tezahürat yapıyorlardı. bide en kalabalık bir diğer grup Suriye Türkmenleriydi onlarda ortadaydı biraz diğerleri karışık ama genel seyirci azdı salonda ciddi boşluklar vardı
Genel anlamda kaliteli ve güzel şarkılar zaten belliydi ilk 10 de yer aldılar açıkçası Türkiye dahada iyi derece alabilirdi biraz beklenti daha yüksekti.
IamStar
IamStar
Musican

Mesaj tarafından IamStar 19/12/2015, 21:29

Bu arada 4. Türkvizyon Baküde olacakmış Very Happy Azerbaycan bu işi çok iyi yapıyor biliyorsunuz biraz kalite çıtasını daha da artıracaktır...
IamStar
IamStar
Musican

Mesaj tarafından Hakan 19/12/2015, 23:56

Evet... Heyecanla beklediğimiz Türkvizyon bitti.

1.Kırgızistan: Tartışmasız yarışmadaki en iyi şarkı ve performanstı. Hak edilmiş bir zaferdi.

2.Kazakistan: İyi bir şarkıydı fakat 2.lik fazlaydı bence. 3 ya da 4. olabilirlerdi. Grubun daha iyi şarkılarını dinledim.

3.Türkiye: Sonunda bu da oldu ve şarkımızı yarışma anında öğrendik. Bu tarihe not düşülsün lütfen Smile Şarkı sıradan mı evet. Bir Hoppa değildi bana göre. Hatta aldığı derecenin de geçen yıl yapılan haksızlığın telafisi olduğunu düşünüyorum. Çakma Tarkan gibi bir şeydi Görkem abimiz. 3.lük fazlaydı bu şarkıya ama diğerlerine göre değerlendirdiğimde ilk 5 te olmalıydık.

4.Makedonya: Bu adama da geçen yıl hak ettiği dereceyi veremedikleri için 4.lük verdiklerini düşünüyorum. Şarkının albenisi yoktu. 4.lük adaylarım Arnavutluk ya da Bosna varken Makedonya şaşırrttı.

5.Suriye: Kazandıracaklar diye beklerken 5. oldular. Şarkı adamın kendisine aitmiş. O yüzden derecesini haklı buluyorum. Etkileyici bir melodiydi.

Diğerleriyle ilgili genel bir değerlendirme yapayım. Bulgar şoparların 6.olması çoook şaşırttı beni. Arnavutluk 8.likten çok daha iyisini hak ediyordu. Bosna ise en çok hayal kırıklığı oldu benim için. Top 5 imde olan bir şarkıydı. Özbekistan ise sonunculuğu hak etmişti Very Happy
Bu yıl şarkı kalitesinin de bariz yükseldiği bir yarışmaydı. Sanırım özerk bölgelerin çekilmesinin bir sonucu olsa gerek.
Yarışmanın ve şarkıların kalitesi tartışabilir tabi ki ama açıkçası maddi sıkıntılar içinde sporsoru bile zor bulan bir organizasyon bence ancak bu kadar yapılabilirdi. Gerçi maddiyat sıkıntısı haricinde bir özensizlik ve acemilik de vardı kabul ediyorum ama umarım ilerleyen yıllarda düzelir. TMB nin bu işi daha ciddiye alıp grafiklerden reklama kadar birçok konuya iyi hazırlanması gerek. Sonuç olarak Türk ülkelerinin böyle bir organizasyonda bir araya gelmesi çok hoş.
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Jon 20/12/2015, 00:16

Arkadaşlar konuya Türkvizyon 2015 Finali'nin full videosunu ekledim.
Dileyenler izleyebilirler Smile
Jon
Jon
Musican

Mesaj tarafından IamStar 20/12/2015, 00:20

Jon demiş ki:Arkadaşlar konuya Türkvizyon 2015 Finali'nin full videosunu ekledim.
Caaaannn harikasın dostum çok sağol çok iyi oldu arayıp duruyordum bende eline sağlık Very Happy
IamStar
IamStar
Musican

Mesaj tarafından Jon 20/12/2015, 00:29

IamStar demiş ki:
Jon demiş ki:Arkadaşlar konuya Türkvizyon 2015 Finali'nin full videosunu ekledim.
Caaaannn harikasın dostum çok sağol çok iyi oldu arayıp duruyordum bende eline sağlık Very Happy
mən təşəkkür edirəm, bu mənim vəzifəm bu gülüş ne ya
moda girdim Very Happy
Jon
Jon
Musican

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics