49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004

5 posters

49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004 Empty 49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004

Mesaj tarafından Jon 10/12/2014, 15:40

49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004 419px-Eurovision_Song_Contest_2004.svg
 49. Eurovision Şarkı Yarışması
İstanbul 2004

Yarışma Tarihleri  12 Mayıs 2004 
 15 Mayıs 2004 
Yer Abdi İpekçi Arena, Türkiye 
 Sunucular  Meltem Cumbul ve Korhan Abay 
 Ev Sahibi Yayıncı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - TRT 
 Katılımcı Ülke Sayısı  36 
 Kazanan Ülke  Ukrayna Ukrayna 

İlk Kez Katılan Ülkeler  Geri Dönen Ülkeler  Çekilen Ülkeler 

Arnavutluk Arnavutluk
Andorra Andorra
Belarus Belarus
49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004 30px-Flag_of_FR_Yugoslavia.svg Sırbistan-Karadağ

Danimarka Danimarka
Finlandiya Finlandiya
Litvanya Litvanya
Makedonya Makedonya
Monako Monako
İsviçre İsviçre

-

TOP 5 
 05  Ukrayna Ukrayna  Ruslana  Wild Dance  280  1 
 05  49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004 30px-Flag_of_FR_Yugoslavia.svg Sırbistan-Karadağ  Željko Joksimović & Ad Hoc Orchestra  Lane Moje  263  2 
 06 Yunanistan YunanistanSakis Rouvas  Shake It  252  3 
 22   Türkiye Türkiye  Athena  For Real  195  4 
 21  Kıbrıs Rum Kesimi Kıbrıs Rum Yönetimi  Lisa Andreas  Stronger Every Minute  170  5 

Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004 Empty Geri: 49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004

Mesaj tarafından Jon 10/12/2014, 16:49

Bülent Özveren'in dediğine göre hala konuşulan bir ev sahipliği gerçekleştirmişiz. O zamanlar genç olaydım asla kaçırmayacağım bir organizasyon zaten.

Şarkılar genel anlamda çok güzeldi, kendi evimizde de 4.lük gibi harika bir derece elde ettik. Sakis Rouvas ve Ruslana her yerde çalardı ben dinlediğimi hatırlıyorum ama Eurovision olduğunu asla bilmezdim. Kazanana sevindiğim bir yarışma daha özetle I love you
Jon
Jon
Musican

49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004 Empty Geri: 49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004

Mesaj tarafından Merdd 10/12/2014, 16:55

evet bende hatırlıyorum her yerde çalardı...duyduguma göre eğer mümkün olsaydı haliçin üstünde yapacaklarmış yarışmayı
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Montana Max 10/12/2014, 18:06

Sahne inanılmaz küçüktü. Sunucuların da çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim (aslında o zamanlara bakınca sunucuların iyi olmadığı anlaşılıyor) Bunun dışında güzel organizasyonlar yapılmıştı. Boğaz, tekne turları vs vs. bir daha ev sahibi olurmuyuz bilmiyorum. Ama 2004 güzel seneydi.
Favorilerim Kıbrıs Rum Kesimi Türkiye İsveç Birleşik Krallık
Çok beğendiklerim Arnavutluk Makedonya Norveç Hırvatistan
Beğendiklerim Belarus Andorra Portekiz Slovenya Belçika İrlanda
Çirkinler Finlandiya Bosna & Hersek İspanya
Çok çirkinler İsviçre Yunanistan Ukrayna Sırbistan-Karadağ  Romanya
Montana Max
Montana Max
Musican

Mesaj tarafından Jon 31/12/2014, 11:46

O SES TÜRKİYE'DE EUROVISION RÜZGARI!

49. Eurovision Şarkı Yarışması - İstanbul 2004 Haber5_180093283354a30c9f7813e

O Ses Türkiye yarışmasında 3 koltukta oturan jürilerin Eurovision'da ülkemizi temsil etmesinden konu açıldı ve jürilerin tek tek performansları gösterildi.

Athena grubunun solisti Gökhan performansı izledikten sonra şunları söyledi:

"Bir sürü sahneye çıkmışız, hiç heyecan yok. 'Hadi sıranız geldi.' dediler, böyle ilerledik o an sanki omuzlarımda ülkeyi taşıyormuşum gibi bi hissiyat geldi inanılmaz bir şeydi o. Dizlerimin bağı çözüldü. Çok acayip bir histi. Hiçbir zaman yaşamadım bir daha o hissi."

"ATHENA - FOR REAL PERFORMANSININ VERİLDİĞİ ANLAR"
TIKLAYIN
Jon
Jon
Musican

Mesaj tarafından Jóhanna 17/7/2015, 15:14

Üç tane favorim var 2004 için. İsveç Ukrayna ve Yunanistan. Sırbistan Karadağ'ın aşırı abartıldığını düşünüyorum, o şarkı hiç de güzel değildi bence. İkincilik çok fazla. Onun yerine İsveç olabilirdi mesela.
Jóhanna
Jóhanna
Musican

Mesaj tarafından IamStar 6/12/2015, 11:46

herşeyini seve seve çok iyi hatırladığım bir yıldı. Ailece oturup büyük bir heyecanla izlemiştik. Hatta oylamada ilk başlarda Türkiyenin önde gitmesi yinemi 1.lik geliyor diye büyük bir heyecan yapmıştım. Ayrıca Ukraynanın kazanmasına çok sevinmiştim. O zamanlar Metro tv diye bir kanal vardı yabancı şarkılar çalıyordu. Sürekli Ruslananın klibi dönerdi bo bol reklamanı yaptı o zamanlar o yüzden bizden 12 puan çıktı Very Happy
IamStar
IamStar
Musican

Mesaj tarafından Montana Max 14/12/2015, 02:51

Sad Crying or Very sad I love you :3 Love
Montana Max
Montana Max
Musican

- Similar topics