Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger

+9
Jóhanna
Montana Max
Nirvana
Creative Rebellion
Tracer
Jon
Pan
Onur
Kad
13 posters

:: 1 - 50

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger Empty Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger

Mesaj tarafından Kad 22/6/2014, 01:24

MUSIVERSE ŞARKI YARIŞMASI
Norveç Bergen '15

MŞY tarihinin en yeni kuzey durağı Norveç'ten hepinize selamlar! Norveç'in güzellikleri sizi bu ülkeye hayran bırakacak.
Norveç, sözü zaferin mimarına bırakıyor: Karşınızda Morten Harket ve Brother!

Yaklaşık 275000 nüfusu ile Norveç'in en büyük ikinci şehri olan Bergen, Hordaland eyaletinin de en büyük kentidir. Norveç'in engin ve dağlık yapılı arazi özelliklerinin yoğun olduğu şehir birçok fiyordu da bünyesinde barındırmaktadır. Norveç'in diğer şehirlerine nazaran daha hafif kışların ve daha serin yazların hüküm sürdüğü şehir Norveç tarihine de ışık tutan bir şehir olmuştur. Danimarka-Norveç Krallığı döneminde birçok kez İsveçliler tarafından yakılan şehir, tekrar tekrar yeniden tasarım ve restore edilmiş şehre son görünümünü Kopenhag’da uygulanan dönüşüm ve kentsel dönüşüm planı vermiştir.
Şehirde Norveççe ve Danca'nın şivesi olan Bergensk ve Nynorsk kullanılmaktadır. Hem Norveççe veya Danca tüm kurumlarda resmi dil olarak kullanılmaktadır. Şehir kökeni Norveç ve Danimarka’dan gelen insanların en çok bulunduğu şehirdir. Aynı zamanda Hordaland eyaletinde de (Norveç'in diğer tüm eyaletlerinde olduğu gibi) hem Norveç hem de Danimarka kronu para olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda şehir Kopenhag’dan sonra Kuzey Avrupa’daki en büyük balık ihracatçısıdır.

Norveç'in güzelliklerini birlikte keşfedelim. Bu yolculuk mükemmel olacak!

15. yarışmada, Bergen'in iki diline de saygı amacıyla iki dilli afiş kullanıldı. Slogan Norveççe Iskalde Fortellinger, Danca Iskolde Fortællinger olarak belirlendi.

Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger 9X0bE3

Bergen'de gerçekleşecek yarışmayı Bjarte Hjelmeland sunacak. Yarışmanın onun ellerinde güvende olduğuna inanıyoruz!

Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger Bjarte%20Hjelmeland

Yarışma, Bergen'in en sempatik yapılarından biri olan Sotra Arena'da gerçeleşecek.

Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger Sotra%20Arena-9091

Bergen: Soğuk ve karlı bir geceyi ancak sevginiz ısıtır.
Kad
Kad
Musican

Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger Empty Geri: Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger

Mesaj tarafından Onur 22/6/2014, 01:33

Güzel. Ellerinize sağlık.
Onur
Onur
Yönetici

Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger Empty Geri: Musiverse Şarkı Yarışması - Bergen '15: Iskalde Fortellinger

Mesaj tarafından Pan 22/6/2014, 01:34

Norveç te olmaktan mutluyuz, afiş yine muhteşem, norveç muhteşem, kazanan şarkı muhteşem:) herkese başarılar dilerim.
Pan
Pan
MusiPan

Mesaj tarafından Jon 22/6/2014, 01:50

Nedir bu kuzeylilerin başkenti es geçme merakı yahu, İsveç'e de demiştim bunu. Bergen iyidir hoştur çok severiz de bi Oslo görmeden Bergen'e gelmek istemezdik. (CİDDEN GİDİYORUZ GİBİMSİ)

Ama afişe bayıldım, sloganın Türkçe'sini de ekleyeydiniz açıklamaya iyiydi merak ettim şimdi. Sunucu ve arena seçimi de harika. Norveç kazandığı için çok mutluyuz, tekrardan bu ev sahipliğini tebrik ederim.
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından Tracer 22/6/2014, 02:02

Çok iyi!
Her şeyi beğendim ben, FEELS LIKE HOME! I love you
Tracer
Tracer
Musican

Mesaj tarafından Kad 22/6/2014, 02:20

Beğenmenize sevindim, teşekkürlerimi sunarım. Smile
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından Creative Rebellion 22/6/2014, 02:26

Lüksemburg olarak Norveç'te olmaktan çok mutluyuz! Teşekkürler her şey için! I love you
Creative Rebellion
Creative Rebellion
Musican

Mesaj tarafından Nirvana 22/6/2014, 04:34

Wowww çok güzel ya.Ayrıca şehir hakkında da bilgi edindik bu da çok güzel bir şey.

Afiş - slogan - logo yine I love you Teşekürleer bu güzel ev sahibliyi için Norveç  Norveç I love you
Nirvana
Musican

Mesaj tarafından Misafir 22/6/2014, 09:54

Müthiş bir tanıtım olmuş, emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Norveç'e hoşgeldik. I love you
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Montana Max 22/6/2014, 11:26

Afişi ben de beğendim ellerine sağlık ulaş  Very Happy Hoşgeldiniz Bergen'e  Love
Montana Max
Montana Max
Musican

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

- Similar topics

:: 1 - 50