Oylama Sistemi Değişti

+6
Jon
Hakan
OmerLD
Kavkasiuri
Onur
Merdd
10 posters

3 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3

Oylama Sistemi Değişti - Sayfa 3 Empty Geri: Oylama Sistemi Değişti

Mesaj tarafından Parthenios 18/2/2016, 21:09

Ben bekleyip görmek istiyorum açıkçası. Very Happy Melfest tarzı oylama olsa da en azından en başından birinciyi öğrenmemiş olacağız. Ama bu sistemin tutup tutmayacağı çok önemli. Benimde en sinir olduğum nokta bağlanan kişilerin sadece 12'yi okuyacak olması. Eurovision oylamayla bir bütün ve öyle kalması lazım ama bunu oylamanın uzamaması için yaptılar sanırım. Tüm puanlar okunacak olsa oylama süresi 2 katına çıkacak ve 2 saati bulacaktı. Bakalım ya ben çok merak ediyorum Very Happy
Parthenios
Parthenios
Musican

Mesaj tarafından Hakan 18/2/2016, 23:42

Son ana kadar 1. belli olmayacak deniyor ama şu unutuluyor. Jüri oylaması bittiğinde jüriden açık ara iyi puan alan şarkı "büyük ihtimalle" sms ten de yüksek oy alacaktır. Yani 1.belki de jüri oylaması bitince bile ortaya çıkabilir. Tabi bu bir ihtimal...
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Montana Max 19/2/2016, 00:06

The professional juries and televoters from each country will each award a separate set of points from 1 to 8, 10 and 12, and the spokespersons will only announce the top 10 points of the national juries. After the jury results are revealed, presenters will announce the total points given by televoters, starting with the lowest scoring country and ending with the country that received the highest televoting score. diyor.

Videoyu açamıyorum. Ve Bişey diyeyim mi ya ben anlamadım. Bu metine göre jüri 10 puanını açıklayacak daha sonra da sunucular televoterlerin 10 puanını açıklayacak. Yani her ülke böyellikle iki kez 1-12 olarak ülkeleri oylayacak? Burada yazan böyle yoksa yanlış mı anlıyorum  confused
Montana Max
Montana Max
Musican

Mesaj tarafından Onur 19/2/2016, 00:09

presenters will announce the total points given by televoters, starting with the lowest scoring country and ending with the country that received the highest televoting score.
Ya işte melfest gibi en düşük puanlı ülkeden en yüksek puanlıya doğru açıklayacaklar
Onur
Onur
Yönetici

Mesaj tarafından Montana Max 19/2/2016, 00:12

Onur demiş ki:presenters will announce the total points given by televoters, starting with the lowest scoring country and ending with the country that received the highest televoting score.
Ya işte melfest gibi en düşük puanlı ülkeden en yüksek puanlıya doğru açıklayacaklar

Bu bahsedilen yer sadece televote için. Neyse herkes bişey diyor. Herhalde 20 points go tolar olacak sanırım
Montana Max
Montana Max
Musican

Mesaj tarafından Hakan 8/4/2016, 12:02

Almanyanın resmi Eurovision sitesi olan Eurovision.de bu gün oylamanın detaylarını açıkladı. 43 ülkeden canlı yayına bağlanacak olan oy sunucuları yalnız 12 puanı açıklayacak. 1-10 arası puanlar ekranda yayımlanacak. Jüri oylaması sona erdikten sonra sunucular SMS oylamasının sonuçlarını açıklayacak. Şöyle ki, 11-26 arası belirlenen ülkelerin puanları ekranda yayımlanacak. Sunucular yalnız Top 10-a giren ülkelerin SMS oylarını açıklayacak.

Yukarıdaki habere göre oylama sadece 15 dk falan sürecek Very Happy Ülkeler sadece jüri 12 puanlarını açıklayacak. Sunucular ise 11-26 sıralamada olan ülkelerin televote oylarını ekranda gösterecek. Sonra sunucular sadece ilk 10 a giren ülkelerin televote oylarını açıklayacak. Tüm bunlar 15 dk da bitecek şeyler.
Ekranda göstermek nedir yahu? bari tüm ülkelerin televote oylarını tek tek sunucular açıklasaydı.
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

3 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3

- Similar topics