Düşünülen ama bulunamayan başlık.

4 posters

Düşünülen ama bulunamayan başlık. Empty Düşünülen ama bulunamayan başlık.

Mesaj tarafından Tracer 4/5/2014, 19:43

Öncelikle herkese yeniden merhaba!
Geçtiğimiz gün sizlerle birlikte ilk yarı finalin provalarını yorumlamıştık ve eminim ki eğlenmiştik! Bugün ikinci yarı finalin provalarını yorumlayacağız. Bu yarı final, son 2-3 yılın en iyi yarı finali olacak bence çünkü kötü şarkı nerdeyse yok ama 1-2 kötü şovun olduğunu söylemek istiyorum. Ve başlayalım.

MALTA

Şarkı samimi, biliyoruz. Şov da ultra samimi. O kocaman sahneyi grup üyelerinin doldurması sahneyi de samimi kılıyor. Adeta bir ''#JoinUs'' şarkısı olmamış mı sizce? Şova konulan selfieler de bunu desteklemiyor mu? Arka planda ilk olarak doğa görüntüsü var. Samimilik katan bir diğer olay da bu. Bu görüntü selfieler ile birlikte bozulsa da şarkının tatlılığı ve şovun samimiliği artıyor. Geçtiğimiz yıl aynı tarz ile yarışmada yer alan Malta, ilk 10 ile yarışmayı bitirmişti. Bu yıl ilk 10'a girebilirler mi bilemiyorum ancak finalde olabileceklerini hissediyorum, olmalılar.

İSRAİL

''İsrail sizce bu yıl abartılmıyor mu?'' diyecektim ki o şovu gördükten sonra İsrail hakkındaki tüm düşüncelerimi yok ettim. Şarkıyı halen sevmiyorum ama artık bu şarkı ve şov yarışması ve bu şarkı ancak bu kadar iyi sunulabilirdi. Kamera açılarının videodan anladığım kadarıyla mükemmel olacağını düşünüyorum. Mei ilk sahnede yalnız, sonra dansçıları ona katılıyor ve şarkının sonuna kadar sahnede dans ediyorlar. Şarkının sonunda ise o karmaşık duyguyu bizlere veren müzikle catwalk denilen yerde yürüyorlar. Şarkı hakkında ''duygu alamıyorum'' diyordum. Şov ile aldım, şarkı kesinlikle 'kızgınlık' duygusu içinde öğütülmüş. İsrail'in bu yılki düşüncesi ''Şarkı yapalım şov olsun.'' gibi bir şey kesinlikle. Finale çok yakınlar, ne yazık ki.

NORVEÇ

Carl'ın performansı, bu yarı final performansları arasında en iyilerinden biri. Ayrıca bu şarkı bu yarı finalde bulunan tek tük slow parçalardan biri. Norveç bunun avantajını yaşayacaktır. Sahnede bir piyanist ve 4 kadın kemancı yer alıyor. Norveç'in sahnede devleşebilmesi için kamera açılarının harika olması lazım. Umarım da öyledir. Arka plan oldukça etkileyici. Yorum yapacağım için provaları iki kez izliyorum ve ikisinde de göz yaşlarıma hakim olamadığımı söylemek istiyorum, bu yılın en etkileyici slow parçalarından. Ancak şunu atlamak istemiyorum, sahneye gönderdikleri rüzgar efekti var. Ve şarkının bazı yerleri sessiz, bu rüzgar makinesinden gelen ses şarkının büyüsünü sonlarına doğru mahvediyor. Bu kötü olabilir ama TV'den izlerken bunu anlamayabiliriz. Norveç'in final göreceğini düşünüyorum, göremezlerse çok yazık.

GÜRCİSTAN

Bu yılın en farklı şarkılarından biri Gürcistan'a ait. Sahnede balonumsu bir cisim var ve bu şova güzel bir ruh katmış. Arka plan şarkı sözleriyle alakalı, kamera açılarıyla şarkının devleşebileceğini düşünüyorum. Vokal performansı oldukça güzel, grup üyeleri bu yıl hoş bir iş çıkartmış. Gürcistan ekibinin bu yıl finale çıkamayacağını düşünüyorum ne yazık ki. Sürpriz gelirse oldukça sevinirim tabii, çünkü bu şarkı Eurovision Şarkı Yarışması tarihinde bir daha göremeyeceğimiz türden bir şarkı dahi olabilir.

POLONYA

Eurovision Şarkı Yarışması tarihinde yine az görünen bir şarkı ile karşı karşıyayız. Ama bu şarkı gibi gelecekte birçok şarkı görebiliriz, orası ayrı. Şova gelirsek ben sahnenin zeminini görmek istiyorum! Çünkü o etkilendiğim müzikte yukarıdan çekim görmek istiyorum ki umarım görürüm. Arka planda klipten bazı kareler yer alıyor, Cleo'nun vokal performansı oldukça iyi, sahnede üç kadın dansçı yer alıyor. Ayrıca sahnenin bazı bölgelerinde iki kadın daha yer almakta. Biri tereyağ yapıyor gibi sanki? Öbürü de çamaşır yıkıyor. Şova seksilik hakim, her şey seksi! Cleo ultra seksi! Klipte gördüklerinizin hepsini sahnede de göreceksiniz. 44 milyon izlenen klip Polonya'ya 44 milyon oy getirir mi bilemiyorum ama Polonya'nın final görmesi gerektiğini düşünüyorum.

AVUSTURYA

Bu yılın olay ülkelerinden biri olan Avusturya'nın ikinci provası oldukça etkileyici. Conchita şarkısını ilk başta karanlıkta söylüyor. 35. saniyeden sonra Conchita'yı sahnede görüyoruz. Arka plan oldukça akıllıca ayarlanmış. Kamera açılarının iyi olduğunu düşünüyorum. Şov yaklaşık 1 dakika boyunca tek düze gidiyor. Ardından her şey devleşiyor. Conchita'nın şarkıya getirdiği yeni yorum oldukça etkileyici, bunu söyleyebilirim. Rüzgar efekti arka plan ile çok uyumlu ayrıca. Şarkının sonunda ise pyro efektler kullanılıyor. Avusturya bu yıl harika bir iş çıkartmış. Final Avusturya'yı bekliyor!

LİTVANYA

Litvanya'nın şarkısını ilk başta çok seven biri olarak şu an sevmediğimi dürüstçe söylemek istiyorum. Şarkı yakalayıcı ama bir şarkı bir şov ile bu kadar katledilebilir. ''Bir şov yapalım, sondan birinci olalım nasılsa birinci olamayacağız.'' mantığıyla yapılmış adeta. Hele o kostümlerin rezalet olduğunu söylemek istiyorum. Sahne oldukça boş, kamera açıları harika olsa dahi şarkıyı kurtarmayacak. Yaptıkları dansın hiçbir anlamı da yok. Üzgünüm. Bu yarı finalde harika iş çıkartan şarkılar, şovlar mevcut ve bu şarkılar yerine Litvanya finalde olursa gerçekten çok kötü olur çünkü Litvanya bu yıl asla finali haketmiyor. Ancak hak ettiği tek bir şey var, o da Barbara Dex ödülü!

FİNLANDİYA

Softengine grubu bu yıl en iyi işlerden birini çıkaran ekiplerden biri. Şarkının yarışmada devleşeceğini düşünüyorum, Finlandiya iyi bir derece alamayacak ama finalde üst sıralarda olmalı bence. Grup üyeleri sahnede düzgün bir şekilde yer almışlar. Işıklandırmalar harika, vokal performansı oldukça mükemmel. Grubun vokalinin yetenekli olduğunu söylemek istiyorum. Belki Softengine bu yılın maNga grubudur? Hatırlatırım maNga'nın yarıştığı yıl hiçbir rock şarkı yarışmada yer almıyordu, bu yıl da öyle. Bir sürpriz yapabilirler bence ancak şu anki korkum Finlandiya'nın final görememe olasılığı. Böyle bir şey olursa bu yarı finalin güzelliği yok olur, bu kadar diyorum.

BELARUS

Cheesecake şarkısını ilk çıktığı zamanlarda destekliyordum ancak şu son zamanlarda TEO bana oldukça itici geliyor. Şov fena değil, sahnede TEO'nun arkasında dansçılar var ve hep birlikte şarkıya uygun bir şekilde dans ediyorlar. Vokal performansı fena değil, kamera açılarını açıkçası merak etmiyorum çünkü harika olsa da bir şey değişmeyecek bence. Şov şarkıya oranla biraz tek düze. Belarus'un final göremeyeceğini ancak finali zorlayabileceğini düşünüyorum. Gerek şarkıdan ötürü, gerek de Belarus'un bu yarı finalde yalnızlık çekmesinden ötürü. Belarus'a ham puanı verebilecek bir tek Gürcistan'ı görüyorum. Sıradaki!

İRLANDA

Kasey Smith sahnede bizi karşılıyor ancak o elbise N E D İ R? Gerçekten elbisenin çok abartılı olduğunu düşünüyorum, daha zarif bir şeyler olabilirdi. Ayrıca arka plan renkleri çok yorucu, arka plan anlamsız. Klişe olacak ama ben 'kalpler' görmek isterdim. Sahnede iki erkek dansçı, bir kadın kemancı ve iki kadın vokalist yer alıyor. Kasey'i de atlamamak lazım. Şarkı hoş ama şovla harcanabileceğini düşünüyorum. İrlanda'nın finalde olabilitesi var ancak 9. veya 10. sıradan. Finalde olamazsa şaşılacak bir durum olmayacak bence.

İSVİÇRE

Sebalter'in şarkısı Hunter of Stars gerçekten eğlenceli ve hoş bir şarkı. Sahnenin şarkıyla çok uyumlu olduğunu söylemek istiyorum. Sebalter ve ekibi sahnede, vokal performansı oldukça güzel. Kamera açılarının çok güzel olduğunu duydum, İsviçre ile alakalı çoğu şey bu yıl büyüleyici! ''Nasıl tatlı olabiliriz?'' konsepti ile yapılmış bir şov olsa gerek. Tek eksikleri biraz iddia ama buna gerek dahi kalmayabilir. Sebalter'in elinde kemanı ve diğer yanında da davulu yer alıyor, önünde de mikrofonu tabii ki. Umuyorum ki İsviçre'yi uzun bir aradan sonra bu yıl finalde göreceğiz.

MAKEDONYA

Tijana'nın şarkısı To The Sky gerçekten Makedonya'nın yolladığı en iyi şarkılardan biri. Ve siz böyle bir şarkıyı Tijana'nın yaptığı şov ile çok güzel harcayabilirsiniz. Anlamsız bir gösteri bizi bekliyor ne yazık ki. Sahnede Tijana, bir erkek dansçı ve üç kadın vokal yer almakta. Vokal performansının çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim, yetersiz. Arka plan ise şarkıya göre oldukça renksiz ve anlamsız. Tijana final şansını kendi elleriyle öldürmüş olabilir. Bu şarkıyı finalde görmek isterdim ancak bu şovla, bu performansla değil. Üzgünüm.

YUNANİSTAN

Sahnede temsilciler Freaky Fortune ve RiskyKidd'i görüyoruz. Sahnede bir trambolin görmekteyiz. Vokal performansı orta derece olarak adlandırılabilir. Sahne oldukça eğlenceli görünüyor. Şarkı, 2014 yılında göre oldukça modern ancak orijinallikten uzak olduğunu söylemek gerekiyor. Işıklandırmaların bol olduğu şovda arka plan çoğunlukla beyaz renklerden oluşuyor. Trambolinimiz 2. dakikadan sonra kullanılmaya başlanıyor. Solistlerde bundan 30 saniye sonra tramboline çıkıyorlar ve zıplıyorlar. Şov 'Rise Up'tan çok 'Jump Up' gibi bir şey olmuş aslında, dağınık bir şov. Finale çıkacaktır çünkü bu: Yunanistan. Terbiyemi bozmak istemiyorum ancak bu ülke sahnede şarkı söylemese de finale çıkıyor. Final için boş bir şov, şarkıyı sevenler var elbette. Onların hatrına finale koştura koştura çıkacaktır. Yunanistan + fanların hatrı = final. Bu yıl ilk 10? Onu sanmıyorum işte.

SLOVENYA

Slovenya: Eurovision Şarkı Yarışması'na harika şarkılarla gelip her defasında harcanan ve bu etkinliğe katılmaktan bıkmayan ülke. Yine çizgilerinden bir şey kaybetmemişler. Tinkara, mavi elbisesi ile şarkının mistik havasına çok rahat bürünmüş. Sahnede Tinkara ile birlikte 3 kadın vokalist daha yer alıyor. Sahne ve ışık gösterileri şarkıyı kesinlikle iyi hissettiriyor. Kamera açıları da buna yardım edecektir bence. Vokal performansı oldukça güzel, şarkıdaki flüt ise şarkıya mistik havasını katan en yüce element! Bu element ile birlikte Slovence de birleşince ortaya harika bir iş çıkıyor. Slovenya'nın son beş yıl içinde göndermiş olduğu en iyi ikinci şarkı, birinciyi hepimiz gayet iyi biliyoruz zaten. Finalde görmek isterim.

ROMANYA

Şarkıya ilk olarak Ovi sahnede tek başına başlıyor. Sahnede yuvarlak bir klavye yer alıyor. Çok geçmeden Paula Ovi'ye katılıyor. İki kişi o kocaman sahneyi gerçekten iyi doldurmuşlar. Bunu söylemek gerek. Işıklandırma ve arka plan harika ama şovda çok ilgi çekici bir şey yok. İlave olarak pyro efektler ilgi çekebilir ama bunun yeterli olacağını sanmıyorum. Şarkının ilk 2 dakikasının rezalet olduğunu söylemek istiyorum ancak son 1 dakikası çok da kötü gelmiyor. Paula'nın vokal performansı ise bu yarı finaldeki en iyi bayan vokal performansı ödülüne layık gösterilebilir. Şarkıyı kurtaran şeylerden bir diğeri de bu. Diğeri ise ikilinin 2010 yılından gelen ünleri, onları kurtarmaya yeterli olur mu bilmiyorum. Finalin büyük adaylarından ancak ilk 5'i göremeyeceklerini düşünmekteyim.

Bu yarı finale baktığımızda genel olarak eğlenmemiz gereken bir yarı final olduğunu görüyorum. Bu yarı finalde çok büyük hayranı olduğum bir şarkı bulamıyorum. Bununla birlikte çoğu ülkenin finale çıkabileceğini düşünüyorum, zorlu ve kararsız bir yarı final. Ve belki de son yılların en çekişmeli yarı finali.
Malta, İsrail, Norveç, Polonya, Avusturya, Finlandiya, İsviçre, Yunanistan, Slovenya ve Romanya finale çıkacaktır şu anki tahminime göre.
Belarus ve İrlanda finali zorlayacaktır ayrıca.
Yarın büyük beşli ve ev sahibi Danimarka'nın provalarını yorumlayacağım!
Takipte kalın, tschüs!

En son Orianna tarafından 4/5/2014, 23:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Tracer
Tracer
Musican

Düşünülen ama bulunamayan başlık. Empty Geri: Düşünülen ama bulunamayan başlık.

Mesaj tarafından Kad 4/5/2014, 23:17

Hahaha, yine harika yorumlar gelmiş. Provaların büyük çoğunluğunu izlemiştim, izlemediğim provalardan da yorumlarını okuyarak bir izlenim edindim. İzlediğim provalarda da aynı fikirlere sahipmişiz. Very Happy
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından Tracer 4/5/2014, 23:24

Kadebostany demiş ki:Hahaha, yine harika yorumlar gelmiş. Provaların büyük çoğunluğunu izlemiştim, izlemediğim provalardan da yorumlarını okuyarak bir izlenim edindim. İzlediğim provalarda da aynı fikirlere sahipmişiz. Very Happy

Sevindim. Very Happy
Ahhhh çarşamba günü gelse de sonuçları iğnelesem... I love you
Tracer
Tracer
Musican

Mesaj tarafından Pan 5/5/2014, 03:32

eline sağlık tekrardan zevkle okudum, bir kaç sevdiğim şarkı dışında bu yarı finalin ilk yarı finale göre sönük kalacağını düşünüyorum senden farklı olarak sadece Smile
Pan
Pan
MusiPan

Mesaj tarafından Tracer 5/5/2014, 15:21

Pan demiş ki:eline sağlık tekrardan zevkle okudum, bir kaç sevdiğim şarkı dışında bu yarı finalin ilk yarı finale göre sönük kalacağını düşünüyorum senden farklı olarak sadece Smile

Teşekkür ederiiim. I love you
Tracer
Tracer
Musican

Mesaj tarafından Nirvana 5/5/2014, 18:06

ben de okudum ve güzel buldum. ben cidden zorlu bulamıyorum bu yarı finali . bence 1ci yari final daha zor. Tabii inş hiç bir güzel şarkının geçen yılki gibi hakkı yenmesin .

Eline sağlık tekrardan  Smile 
Nirvana
Musican

Mesaj tarafından Tracer 5/5/2014, 18:27

Nicat demiş ki:ben de okudum ve güzel buldum. ben cidden zorlu bulamıyorum bu yarı finali . bence 1ci yari final daha zor. Tabii inş hiç bir güzel şarkının geçen yılki gibi hakkı yenmesin .

Eline sağlık tekrardan  Smile 

Benim zorlu bulmamın tek nedeni var: Tüm şarkılar final için gerçekten yeterli!
Aralarından sıyrılan bir şarkı da yok ayrıca, bu da çekişmeli kılıyor bu yarı finali, bu yüzden çok büyüttüm. Very Happy
Teşekkür ederim. I love you
Tracer
Tracer
Musican