Film Önerileri

+6
Kad
Merdd
Remzi
Kavkasiuri
Jóhanna
GLaDOS
10 posters

:: Musidio :: İlgi Alanları :: Cine-TV :: Sinema

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Film Önerileri Empty Film Önerileri

Mesaj tarafından GLaDOS 14/8/2014, 04:42

Olması gerektiğini ve neden açılmadığını düşündüğüm bir konu  king 

İşte benim ilk aklıma gelenler:

• İlk olarak tabii ki gelmiş geçmiş en iyi fantastik 3'leme olan Yüzüklerin Efendisi... İzlemediyseniz ya da izlediyseniz hemen izleyin. Ciddiyim izleyin. Filmler sırasıyla 2001, 2002 ve 2003 yıllarında yayınlandı. Ve hiçte kolay çekilmedi: bilinmeyenler

Bir yerde iyi filmlerden bahsedeceksek masa başını LOTR serisi her türlü alır Smile Fakat, serinin tavan yaptığı an Kralın Dönüşü filmiyle. Yani 3 film her bir yenisi ile çıtayı deli gibi yukarıya çıkardı Smile Filmlerin izleyemeyenler için ön bilgi amaçlı fragmanları:

The Fellowship of the Ring

The Two Towers

The Return of the King

• (Hemen hemen) aynı kadrodan bir şaheser daha: The Hobbit... İzlediysenizde izleyemediyseniz de izlemeniz gereken bir film serisi daha olan The Hobbit, (benim için) her ne kadar 3'lemenin yerini tutmasa da, cidden çok başarılı ve muhteşem bir seri Very Happy Yüzüklerin Efendisindeki, Yüzük Savaşından önce yaşananların geçtiği Hobbitte "bu cücelerle elfler arasında ne olmuş? Saruman hep mi kötüydü? Bu Galadriel hiç mi bir şey yapmadı dikilip dikilip bakmak dışında, savaşmadı mı yani? Sadece Gandalf ve Saruman mı İstari? Gandalf, Bilbo ile nasıl arkadaş oldu? Bu göz nasıl ortaya çıktı?" gibi tonlarca sorunun yanıtını bulabileceğiniz başarılı bir seri... Tabii ki gelenek yine bozulmadı ve 3 film sırası ile 2012 Aralık, 2013 Aralık ve 2014 Aralıkta yayınlanıyor.

An Unexpected Journey

The Desolation of Smaug

The Battle of the Five Armies(gelecek olan film)

• Bir diğer önerim ise muhteşem müziklere sahip muhteşem derecede karışık bir film Imaginaerum. Imaginaerum aynı zamanda benimde çok sevdiğim bir grup olan Nightwish'in bir eseri. Film tamamen dramatik ve inanılmaz duygusal bir finale sahip. Bunların yanı sıra film boyunca sizi inanılmaz bir müzik şöleni sunuyor ve 60 Tl'lik bir Nightwish albümünü bedavaya dinleme şansı veriyor.

Filmin ana konusu ise şu şekilde: Çocukken bütün ailesini yitiren, yaşlanmaya başladığında ise akıl sağlığını yitiren ve hayal dünyasında yaşayan Tuomas hiçbir şey hatırlamıyor. Sahip olduğu bir kaç anı ile birlikte filmin büyük bir bölümünde Tuomas'ın bilinçaltındayız.

Imaginaerum

Aynı zamanda grup teklileri Storytime'ı yayınlarken hem bir "Behind the Scenes" hemde bir "Müzik Video"su işlevinde kullandılar.

NIGHTWISH - Storytime (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

(Önce video da 2:45'i izleyin) Bir söylenti vardır "bir insanın elma yiyişinden iyi bir öpücü (?) olup olmadığını anlayabilirsin" diye. Eğer bu doğruysa Johan Husgafvel'a (Anette Olzon'un eşi) Allah sabır versin diyorum.
  • Vee bir diğer inanılmaz güzel ve karışık bir film daha Black Swan... Kraliçe kuğu olacağım derken kafayı sıyıran bir kızın hikayesi. Ana tema basit fakat film bir süre sonra "LAAANNN? NOLDU ŞİMDİ?" moduna sokuyor. LÜTFEN AİLENİZLE BİRLİKTE İZLEMEYİNİZ! FİLM YERİNE HALI DESENİ İZLEMENİZİ İSTEMEM!Fragman:

• Aaaahhh... Şov Dünyası  Cool Now You See Me de Dünya'yı bir şova çeviren 4 sihirbazı izleyeceksiniz Smile

Now You See Me

• Dünya'yı bir şova çeviren sihirbazlardan bahsedeceksek bu The Illusionist'siz olmaz Smile

The Illusionist

Bu konuyu açmamın gecenin 4'ünde sıkılmam ile hiçbir ilgisi yok Smile
GLaDOS
GLaDOS
Musican

Film Önerileri Empty Geri: Film Önerileri

Mesaj tarafından Jóhanna 22/8/2014, 23:28

Ice Princess
Film Önerileri V2GkjZ
Ice Princess ya da Türkçesi ile Buz Prensesi. 2005 yılı Amerika Birleşik Devletleri yapımı Walt Disney filmi. Film Amerika'da yaşayan Casey Carlyle'ı anlatıyor. Casey Carlyle derslerinde çok başarılı bir öğrencidir ve sürekli A alır. Onun en büyük yeteneği ise fiziktir. Annesi ile yıllardır Harward Üniversitesi'ni hayal etmişlerdir. Bir gün Casey'nin fizik öğretmeni ondan üniversite bursu için bir proje hazırlamasını ister. Casey'de buz patenindeki hareketlerin bir tür aerodinamik formülü olduğunu düşünerek bu işe girişir. Burs komitesini etkileyebilmek için kendini de göstermesi gerekir ve bir film çeker. Bu film çekimi sırasında buz patenine karşı yeteneği olduğunu farkeder. Daha sonra Harward Üniversitesi'ne girebilecekken ''bu benim hayalim değil'' der ve artık o bir buz prensesi olmuştur. Başrollerinde Casey Carlyle karakteri ile Michelle Trachtenberg, Tina Harwood karakteriyle Sexy and The City'den tanıdığımız Kim Catrall, Joan Carlyle rolünde Joan Cusack ve Gen Harwood karakteriyle Hayden Panettiere yer alıyor.

Walt Disney filmi olduğu için çocuk kategorisine koyanlar olacaktır. Şahsi fikrim, hayatımda izlediğim en güzel filmlerden birisiydi Buz Prensesi. Kimsenin etkisinde kalmadan hayallerinizin peşinden koşup onları elde etmeniz gerektiğini çok iyi bir şekilde anlatıyor.
Jóhanna
Jóhanna
Musican

Mesaj tarafından Kavkasiuri 8/11/2014, 01:29

"Unutursam Fısılda" tavsiye ederim.
Kavkasiuri
Baltician

Mesaj tarafından Remzi 29/11/2014, 21:52

İlk önerim Taare Zameen Par. İzlenmesi gereken filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Filmin konusu, vermek istediği mesaj gerçekten çok anlamlı. Defalarca sıkılmadan izleyebilirim. Filmin başrollerinde Aamir Khan varsa zaten izlenir. Very Happy

İkinci önerim sınıfça izleyip, bayıldığımız film; Divergent. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Filmin müzikleri olsun, gidişatı olsun, oyuncuları olsun her şeyi harika. Filmin ikinci serisinin ise yakında izleyiciyle buluşacağı konuşuluyor.
Remzi
Remzi
Musican

Mesaj tarafından Merdd 29/11/2014, 22:16

divergent harika ben izledim Very Happy
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Remzi 29/11/2014, 22:22

Eurovisioon demiş ki:divergent harika ben izledim Very Happy
Yaşasın Divergent izleyen birini buldum. cheers
Eveeeet, kesinlikle harika! I love you
Remzi
Remzi
Musican

Mesaj tarafından Kad 29/11/2014, 23:40

Divergent'ı ben de izledim, ve günümüz gençlik distopyalarının çoğu kadar overrated olduğunu düşünüyorum :/ İzlettirdi mi? İzlettirdi, o ayrı. İçinde Woodkid, BANKS ve Ellie Goulding olan bir OST'ye sahip sonuçta.
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından Remzi 29/11/2014, 23:52

Junior demiş ki:Divergent'ı ben de izledim, ve günümüz gençlik distopyalarının çoğu kadar overrated olduğunu düşünüyorum :/ İzlettirdi mi? İzlettirdi, o ayrı. İçinde Woodkid, BANKS ve Ellie Goulding olan bir OST'ye sahip sonuçta.
Bir tek Ellie Goulding'e ait olan OST'leri dikkatimi çekti. Bilemiyorum ben pek fazla film izleyen bir kişi değilim, fazlasıyla beğendim nedense. Very Happy Neyse dediğin gibi izlettirdi. Very Happy İkincisini merakla bekliyorum. Very Happy
Remzi
Remzi
Musican

Mesaj tarafından Kad 30/11/2014, 00:25

Michonne demiş ki:
Junior demiş ki:Divergent'ı ben de izledim, ve günümüz gençlik distopyalarının çoğu kadar overrated olduğunu düşünüyorum :/ İzlettirdi mi? İzlettirdi, o ayrı. İçinde Woodkid, BANKS ve Ellie Goulding olan bir OST'ye sahip sonuçta.
Bir tek Ellie Goulding'e ait olan OST'leri dikkatimi çekti. Bilemiyorum ben pek fazla film izleyen bir kişi değilim, fazlasıyla beğendim nedense. Very Happy Neyse dediğin gibi izlettirdi. Very Happy İkincisini merakla bekliyorum. Very Happy

Insurgent'ı ben de izlemeyi düşünüyorum, çarpıcı bir fragmanı var Vov!
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından Jon 19/2/2015, 22:10

Film Önerileri Shelter505

Yapımı : 2010 - ABD
Tür : Gerilim ,  Gizem ,  Korku
Süre: 112 Dak.
Yönetmen : Måns Mårlind,  Björn Stein
Oyuncular : Jonathan Rhys Meyers ,  Julianne Moore ,  Brooklynn Proulx ,  Jeffrey DeMunn ,  Frances Conroy
Senaryo : Michael Cooney
Yapımcı : Bill Bannerman ,  Neal Edelstein

Cara, mahkeme için psikolojik danışmanlık yapan bir psikayatristdir. Hastalarından biri bölünmüş bir kişilğe sahiptir. Cara, hastasının kişiliklerinin birer cinayet kurbanı olduğunu keşfeder. Bunun üzerine idealist doktor, zamana karşı yarışarak cinayetlerin esrarını hastası ile gerçekleştirdiği seanslarda çözmeye çalışır.

Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics

:: Musidio :: İlgi Alanları :: Cine-TV :: Sinema