Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü

+5
Eros
Berkay
Jóhanna
Jon
Merdd
9 posters

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Merdd

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü Empty Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü

Mesaj tarafından Merdd 27/1/2016, 18:19

Herkese Merhaba

Musiverse köşe yazarlığı alanında yazmak istediğim ilk konu elbette benden görmeye aşina olduğunuz "Avustralya" ile ilgili olacak Smile
Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü Pictures-of-australia1

Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü Avustralya-dil-okulu

Öncelikle neden Avustralya'ya bu kadar ilgiliyim hemen anlatayım :
Bilindiği üzere Dünya üzerinde yeni mezun mühendis ve iş gücü açığı olan , dolayısıyla her yıl bir sürü insanı ülkelerine kabul eden başlıca ülkeler var.Bunlar : Kanada,Avustralya,Yeni Zelanda...Ben bir Akdenizli olarak elbette yaşam standartlarıma ve iklime çok önem veririm dolayısıyla bu üçlüden bana en uygun ülke Avustralya.Ancak tek neden elbette bu değil, Geçen seneki öğretmenlerimden biri bu yıl IELTS aracılığı ile Avustralya'ya gitti,gününü gün ediyor. Very Happy
Üstelik çok güzel bir yaşam standardı var oranın, 2 yıl orda kalınca Avustralya vatandaşı oluyorsun ve bilindiği üzere Avustralya pasaportu ,İsveç'ten sonra en çok ülkeye vizesiz girebilen pasaport oldu.

Türkiye'ye göre 9 saat ilerde olan güzel ülkemiz , 12 ay yaz mevsimi yaşamasıyla ünlü olduğundan tam benlik.Ancak Avustralya'ya ulaşım o kadar da kolay değil....Öncelikle güzel para biriktirmeniz gerekiyor zira gidiş - dönüş uçak biletleri toplam 4.000 TL ye kadar ulaşabiliyor, eee toplamda 24 saatlik bir uçuş süresiyle ulaşabildiğimiz ülkemize Türkiye'den ancak  Hong Kong aktarmasıyla gidebiliyoruz şimdilik.Olsundu hiç yoktan iyidir Smile

Tabi Avustralya diyince aklımıza gelen ilk şey ne Smile elbette Kanguru.Kanguru ve koalalarıyla ünlü bir kıta ve ülke Avustralya.
Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü KanguruMerddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü 6a010535647bf3970b015433dca41d970c-500wi

Eğer sizde ilerde Avustralya,Kanada ya da Yeni Zelanda gibi ülkelerde yaşayıp çalışmak istiyorsanız öncelikle IELTS sınavına girip , her bölümden en az10 üzerinden 6 puan almanız gerekiyor...

Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü F1
Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü Map_australia

Eğer günün birinde sizde Avustralya'ya göçmen olmak isterseniz IELTS sınavına girmek zorundasınız...
Peki...gelelim IELTS 'e ...
Diyelim ki sınava girmeye karar verdiniz.Şunu bilmelisiniz sınav giriş ücreti 500 TL ...ve 31 yaşına kadar da sınırsız girme hakkınız var , her giriş 500 TL olacak tabii ki Smile
Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü IELTS-Content-Header

Peki sınav nasıl değerlendirilir :
Sınavda ; Dinleme, konuşma , okuma ve yazma olmak üzere 4 bölüm vardır ve sınav 9-10 puan üzerinden değerlendirilir.Avustralya'nın sınav sonuçlarına yönelik kararı ise her bir bölümden en az 6 puan almanın zorunlu olduğu yönündedir.Sınavda ise en zor ve karmaşık bölümün yazma bölümü olduğu söylenmektedir.

En son Merdd tarafından 27/1/2016, 21:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Merdd
Genel Yetkili

Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü Empty Geri: Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü

Mesaj tarafından Jon 27/1/2016, 18:24

Eveeeet, Merdd'in ilk yazısıyla Avustralya merakını da öğrenmiş olduk Very Happy
Ya bu ülke çok güzel, dediklerini de yaparsan gidersin iyi de ben bi belgesel izlemiştim bunların evlerinden sürekli yılanlar, değişik böcekler falan çıkıyordu. Korkmuştum bayağı böyle şehir merkezi yerler, hayırlısı tabi Very Happy

Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü Empty Geri: Merddleştiremediklerimizden misiniz ? : Isparta'dan Avustralya'ya Bir Yaşam Öyküsü

Mesaj tarafından Jóhanna 27/1/2016, 18:34

Ya bence çok güzel bir ülke. Kopuk durması çok güzel özellikle, yani ayrı bir görüntüsü var Yeni Zelanda ile birlikte ama hiçbir şeyden geri kalmıyorlar. Bir de çok büyük bir ülke, çölleri falan var. ESC de olmalarını tasvip etmesem bile severim Avustralya'yı. ^^
Jóhanna
Jóhanna
Musican

Mesaj tarafından Merdd 27/1/2016, 18:35

Ya Melbourne ya da Sidney de öyle şeyler yok Smile
Gel beraber gidelim Smile
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Berkay 27/1/2016, 18:47

Şu TOEFL IELTS felan hiç bilmiyorum formatlarını. Biraz araştırsam iyi olacak. Üniversite için mi gitmek istiyorsun yoksa sonrasında mı?
Ve başka yazılarında da bu isteğini gerçekleştirmek için neler yaptığından bahseder misin? Very Happy Thanks
Berkay
Berkay
Musican

Mesaj tarafından Merdd 27/1/2016, 18:50

Elbette bahsedicem Smile

üniversiteden mezun olduktan sonrası için düşünüyorum baby Smile
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Jon 27/1/2016, 19:01

Gidelim olur Very Happy
Sınav formatlarını soracaktim ben de, bölümleri neler falan. Aciklayiver gari Very Happy
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından Eros 27/1/2016, 20:03

Keyifli bir yazıydı, gelecek yazılarını merakla bekliyorum. Smile
Eros
Eros
Yetkili

Mesaj tarafından Merdd 27/1/2016, 21:30

Yazı IELTS açıklamalarıyla güncellenmiştir.
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Hakan 27/1/2016, 23:16

Avustralya merak ettiğim ülkelerdendir. Umarım bir gün gidebilirim. Yazı da güzel olmuş Smile
Hakan
Hakan
Genel Yetkili

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics

:: Musidio :: Eğlence :: Geyik :: Musiverse Yazarları :: Merdd