Lady Gaga Fan Club

+4
Kad
ertugrulyyurt
Onur
Jon
8 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Lady Gaga Fan Club Empty Lady Gaga Fan Club

Mesaj tarafından Jon 16/3/2014, 02:07

Lady Gaga

Lady Gaga Fan Club Lady-Gaga

Lady Gaga (d. Stefani Joanne Angelina Germanotta, 28 Mart 1986), İtalyan kökenli ABD'li şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen. Sahnelere New York'taki Lower East Side'ın rock müzik sahnesinde yer alarak başlayan sanatçı, daha sonraları 2007'de Interscope'un bir alt şirketi olan Streamline Records ile anlaştı. Buradaki ilk döneminde bazı sanatçı arkadaşları için söz yazan Gaga, bir süre sonra Akon'ın ilgisini çekti.Lady Gaga'nın müzikal ve vokal yeteneğini beğenen Akon, onu yeni kurduğu Kon Live Distribution'a kattı.

Lady Gaga Fan Club 170px-Lady_Gaga_Glitter_and_Grease2

Sanatçının ilk albümü olan The Fame, 19 Ağustos 2008 tarihinde yayımlandı. Albüm, elde ettiği olumlu eleştirilerin yanında Kanada, Avusturya, Almanya, İrlanda ve Amerikan elektronik albüm listelerinin bir numarasına kadar yükseldi. Albümden yayımlanan ve her ikisi de RedOne ile beraber yazılıp bestelenen ilk iki tekli "Just Dance" ve "Poker Face", uluslararası bir başarı elde ederek başta Amerikan müzik listesi olmak üzere birçok ülkede bir numaraya yükseldi. Albüm daha sonraları altı kez Grammy Ödülü'ne aday gösterildi ve bu adaylıklardan "En İyi Elektronik/Dans Albümü" ve "En İyi Dans Kaydı" ödüllerini kazandı. New Kids on the Block ve Pussycat Dolls gruplarının konser turnelerinde açılış sanatçısı olarak konserler veren sanatçı, 2009'un başında The Fame Ball Tour adındaki kendi turnesini başlattı. 2009'un dördüncü çeyreğine gelindiğinde Gaga, ikinci stüdyo albümü The Fame Monster'ı yayımladı. İlk teklisi "Bad Romance" ile beraber uluslararası çapta başarılar elde eden albümün başarısı sayesinde Lady Gaga, The Monster Ball Tour adlı ikinci turnesini başlattı.2011'in ilk çeyreğinde " Born This Way " isimli albümüyle aynı ismi taşıyan çıkış parçasını yayımladı.Bu albüm için " en iyi albümüm " yorumunu yapan Lady GaGa bu albümle 2011'in en çok satan 2. albümü ünvanını elinde bulundurmaktadır.Şarkıcının toplam 5 Grammy Ödülü ve 2 Guinness rekoru bulunmaktadır.

Lady Gaga Fan Club Lady-gaga-artpop-2

2012'nin başında Gaga, yapımcı Fernando Garibay ile çalışırken üçüncü stüdyo albümü ARTPOP'ta yer alacak şarkıların gelişmeye başladığını duyurdu. Gaga'nın menejeri Vincent Herbert, sanatçının The Born This Way Ball turnesi sırasında ARTPOP için "çılgın ve harika şarkılar" üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı. Niyetinin dinleyicilerine "gerçekten iyi zaman geçirtmek" olduğunu belirten Gaga, "Albümü kulüpte geçirilen bir gece gibi baştan sona eğlenceli olması için tasarladım. Dinlediğinizde hoş bir şekilde aktığını göreceksiniz. Arkadaşlarınızla dinlemek çok eğlenceli. Baştan sona coşalım diye bunu kendim ve arkadaşlarım için yazdım." dedi. Aralık 2012'de Gaga, kendi hayatı, Haus of Gaga ve "ARTPOP'un evrimi" ile ilgili bir belgesel için Terry Richardson'la iş birliğine gitti. Kasım 2013'te yayımlanan ARTPOP, müzik marketlerde satışa çıktığı gibi Haus of Gaga tarafından geliştirilen bir uygulama ile de sunuldu. İlk haftasında 258.000 kopya satarak sanatçının ABD'deki ikinci bir numaralı albümü oldu. Müzik eleştirmenleri ARTPOP hakkındaki değerlendirmelerinde fikir ayrılığına düştüler. Albümden yayımlanan "Applause" ve R&B şarkıcısı R. Kelly ile düet yapılan "Do What U Want" single'ları ticari başarılar yakaladı.

Lady Gaga, David Bowie ve Freddie Mercury gibi glam rock müzisyenleri ile Madonna ve Michael Jackson gibi pop müzik sanatçılarından etkilendiğini belirtti. Bunun yanında modanın, sanatçının söz yazarlığı ve performansları üzerinde büyük bir etkisi olduğu bilinmektedir.Lady Gaga'nın 2011'e kadar dünya çapında yaklaşık 23 milyon albüm satışı ve 64 milyon tekli satışı bulunmaktadır. Haziran 2010'da yayımlanan Forbes dergisine göre dünyadaki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilen Gaga, ayrıca Twitter'da 40 milyonu, Facebook'ta 60 milyonu aşan takipçi sayısıyla, yaşayan insanlar içinde bu sosyal ağlarda en çok izleyicisi olan kullanıcı oldu.

En son Hunter tarafından 18/3/2014, 16:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Lady Gaga Fan Club Empty Geri: Lady Gaga Fan Club

Mesaj tarafından Onur 16/3/2014, 02:29

elllerine saglık Smile
Onur
Onur
Yönetici

Mesaj tarafından ertugrulyyurt 18/3/2014, 00:16

Buraya birazcık ARTPOP serpiştirsek güzel olur bence Very Happy Bir de twitter 41milyon Facebook 63milyon'u geçti Very Happy
ertugrulyyurt
ertugrulyyurt
Musican

Mesaj tarafından Jon 18/3/2014, 16:58

ertugrulyyurt demiş ki:Buraya birazcık ARTPOP serpiştirsek güzel olur bence Very Happy Bir de twitter 41milyon Facebook 63milyon'u geçti Very Happy
Direkt bir yerden aldığım için eksiklikler vardı ama kendi çapımda halletmeye çalıştım, düzenledim şimdi sağol uyardığın için Ertuğrul Smile
LM'lere layık olmaya çalışacağız Very Happy
Jon
Jon
Musican

Mesaj tarafından ertugrulyyurt 18/3/2014, 17:48

Hunter demiş ki:
ertugrulyyurt demiş ki:Buraya birazcık ARTPOP serpiştirsek güzel olur bence Very Happy Bir de twitter 41milyon Facebook 63milyon'u geçti Very Happy
Direkt bir yerden aldığım için eksiklikler vardı ama kendi çapımda halletmeye çalıştım, düzenledim şimdi sağol uyardığın için  Ertuğrul Smile
LM'lere layık olmaya çalışacağız Very Happy

Ne demek efenim bir harika oldu burası teşekkür ederiz  I love you
ertugrulyyurt
ertugrulyyurt
Musican

Mesaj tarafından Onur 23/3/2014, 02:12

Onur
Onur
Yönetici

Mesaj tarafından Kad 23/3/2014, 02:16

Ben klibi beğenmedim.
Kad
Kad
Musican

Mesaj tarafından ertugrulyyurt 23/3/2014, 02:24

Kadebostany demiş ki:Ben klibi beğenmedim.

Bu yorumu saygıyla karşılıyorum sonuçta herkes düşünmekte özgüsadfasdgsahdasdf (ÇARPILDI)
ertugrulyyurt
ertugrulyyurt
Musican

Mesaj tarafından Jon 24/3/2014, 02:39

O yaralanış falan başlar pek bi hoş da sonları anlayamadım ya da anlam aramamalı mıydım onu anlamadım Very Happy
Sonuç itibariyle Gaga bu efendim, ortaya farklı bir şey çıkmış. Beğendim ben. Bakalım etkileri nolacak merakla bekliyoruz Smile
Jon
Jon
Musican

Mesaj tarafından Soner2 27/3/2014, 00:35

venus kısmı iyi de devamı olmamış.
Soner2
Soner2
Musican

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics