Ve bitti.

+2
Pan
Tracer
6 posters

Ve bitti. Empty Ve bitti.

Mesaj tarafından Tracer 11/5/2014, 20:42

Hepimizin bir yıldır beklediği olay, üç gecede son buldu...
Danimarka harika iş çıkartmış, bunu her yazımda demekten bıkmayacağım emin olabilirsiniz.
Öncelikle ikinci yarı final hakkında bir yazı yazmadım, neden mi? Bilmiyorum. Sanırım Avusturya'nın tüm ülkeleri gölgede bıraktığı yarı finali yazmak kısa olacaktı... İkinci yarı finalde bir sürpriz yaşamadım açıkçası, o yarı final de ilk yarı final gibiydi, beni çok mutlu etti!

Ve gelelim final sonuçlarına, her şeyi kısa kısa yazacağım.

-Fransa, 2014 yılının sonuncusu oldu. Ve hak etti de. O performans neydi gerçekten?
-Slovenya'yı hakkı yenenler kısmına devredebiliriz, balkan kardeşleri olmayınca 9 puan toplayabildi. Kıyamam.
-İtalya adına yarışan Emma, o şarkı ve performansla hak ettiği yeri buldu kesinlikle fakat Emma böyle biri değil, asla!
-Sonunda kötü bir derece aldı Azerbaycan. 2013 yılındaki uyarılardan sonra Malta'dan da 12 alamaması ironik değil mi?
-Yunanistan'ın son yıllarda almış olduğu en kötü derecesi, bu yıl tanıklık ettik!
-Favoriler arasında olan Birleşik Krallık, şarkısını mükemmel bir derecede harcada, 17. olabildiler!
-Kopenhag'ı sallayan Polonya, televotingde ilk 5 yapmışken jürinin onları sonlara koyması ile 14. olabildi. İlk 10'da olabilirdi.
-İsviçre uzun bir aradan sonra yukarılarda oldu. Halk oylamasına kalsak İsviçre'yi 5.'liği zorluyor olarak görebilirdik, hoş olurdu.
-Kimse farkında değil ama Finlandiya gerçekten iyi iş çıkardı, onları orda görmek sevindirdi!
-Sözde iddialı olan Romanya ilk 10'a giremeyerek patladı. Paula'nın şarkıyı kurtardığını söylemeden geçemeyeceğim, Ovi'yi sahneye gömdü.
-Ev sahibi ilk 10'a girdi, bekliyordum ben. Güzeldi Danimarka!
-İspanya'yı sevmesem de Ruth'un performansı harika değil miydi sizce de?
-Norveç'in iki puan daha fazla almasını ve Rusya'yı geçmesini isterdim, Rusya orada çok sırıttı çünkü...
-Aylarca birincilik umuduyla tutuşan Ermenistan, yarışmayı dördüncü bitirdi.
-İsveç 200 puanı aşarak üçüncü oldu, hak ettiğini aldığını söyleyebiliriz.
-Hollanda çoook uzun zaman sonra böyle bir başarı yakaladı, birinci olmalarını çok isterdim. Keşke olsalardı.
-Avusturya ise hak ettiği dereceyi aldı ama ben o koltukta Hollanda'yı görmeyi çok daha fazla isterdim.

2014 yılı oldukça hoştu, güzeldi. Bu yılı sevdim!
Tracer
Tracer
Musican

Ve bitti. Empty Geri: Ve bitti.

Mesaj tarafından Pan 11/5/2014, 20:54

Avusturya ya sevindim Hollanda ya da acayip sevindim ama benim gönlümde de zirve de Hollanda yı görmek vardı. ama olsun bu da harika bir sonuç Smile
Pan
Pan
MusiPan

Mesaj tarafından Nirvana 11/5/2014, 20:55

genel olarak 1ci nin hak ettiğini düşünüyorum fakat Birleşik Krallığa ve Azerbaycana haksızlık yapıldığını sanıyorum .

Viyana da görüşmek üzere.
Nirvana
Musican

Mesaj tarafından ertugrulyyurt 11/5/2014, 21:13

- Fransa
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ve vermediler Very Happy

- Slovenya

Ve yediler...

- Azerbaycan
Ne yalan söyleyeyim bu kadarını beklemiyordum.

- San Marino
Valentina gönül rahatlığıyla ölebilir bence.

- Yunanistan
Şarkı eğlendiriciydi ilk 10a girer diye düşünmüştüm.

- Birleşik Krallık

Çok optimist bakmışım 2.lik vererek ama sonuçta ağzıyla kuş tuttu kimilerine göre ama yine yaranamadı.

- Belarus
WTF diyip çekiliyorum.

- İzlanda
Finale çıktığı geceden...

- İsviçre
Ne yalan söyleyeyim hakkı yenir son 5te olur diye düşünüyordum. Üst sıralarda olmasına sevindim.

- Finlandiya
Favorimdi hakkının çok fazla yeneceğini düşünüyordum ilk 10a çok yakın bitirdi sevindim.

- Rusya - Ukrayna - Ermenistan
Beklediğim derecelerdi şaşırmadım.

- Hollanda
Hiç beklemiyordum açıkçası şaşırdım.

- İsveç
Kahin mode : ON

- Avusturya
Kahin mode : ULTRA ON
ertugrulyyurt
ertugrulyyurt
Musican

Mesaj tarafından Jóhanna 12/5/2014, 21:06

Emma tam bir Julius Ceasar olarak çıktı karşımıza, kostümü çok hoştu bence. Ki performansını çok beğendim, ama n'aparsın kısmet olmadı diyelim. Bana göre son 10 yılın en iyi yarışmasını izledik. KUSURSUZDU!
Jóhanna
Jóhanna
Musican

Mesaj tarafından strangeric 13/5/2014, 16:20

Benim favori Eurovision'um oldu 2014. İlk üçte hiç Doğu Avrupa yoktu, inanabiliyor musunuz? Molly, Emma ve Ruth için ise ağladım.

Conchita'nın kazanması beni çok mutlu etti. "Biz durdurulamayız," şeysinde gözlerim filan doldu, evet. Ama kendisi gerçek bir insan değil; bir karakter, Huysuz Virjin gibi. Eurovision bir karakter yarışması değil. Hollanda o kadar zirveye oynamışken onların almasını isterdim. Ama kesinlikle üzülmedim; yalnızca Hollanda alsa daha mutlu olurdum. Sanırım Avrupa, Rusya'ya politiğin önde gideninden bir mesaj vermek istedi.

Emma kim ne derse desin müthişti. Ciddi anlamda harcandı. Tabii en büyük hata kendisinin, baştan savdı. Ruth ve Molly'ye gelince; kesinlikle ilk beşte olmayı hak ediyorlardı. Son yıllarda yaşanan en büyük talihsizlik başlarına gelenler.

Eurovision için bir kırılma noktası oldu bu yıl. Bence Batı Avrupa daha fazla umursayacak artık. Gelecek yıl Lihtenştayn'ın ilk kez katılacağına inanmaktayım. Lüksemburg, Monako, Andorra gibi ülkeler de San Marino/Hollanda/Avusturya örneğinden sonra geri dönebilirler. Yıllardır başarısız olan Batı Avrupalıların zirveye oynaması herkese umut verdi. Ve slogan bir anlam kazanmış oldu böylece.
strangeric
strangeric
Musican

- Similar topics