BBC gelecek yıl için kimi seçecek?

+3
Nirvana
Jon
Merdd
7 posters

BBC gelecek yıl için kimi seçecek? Empty BBC gelecek yıl için kimi seçecek?

Mesaj tarafından Nirvana 24/10/2014, 18:15

1957'den itibaren yarışmada olan Birleşik Krallık, yıllardır istediği sonucu alamıyor. Son 10 yılda aldığı en iyi sonuç; Jade Ewen ile 173 puanla beşincilik olmuştu. 2012 ve 2013 yıllarında efsane isimleri tercih eden BBC kanalı, yine beklediği sonucu alamayınca 2014 yılında Molly'i görevlendirmişti.

Children of the Universe şarkısıyla anketlerde bir numaraya kadar yükselen Molly 'nin kazanmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak yine Birleşik Krallık istediği dereceyi alamadı. 2013 yılında Almanya'yı temsil eden grup Cascada ile aynı kaderi yaşayan Molly, yarışmayı son sıralarda tamamladı.

Yıllara göre finalde alınan puanlara bakacak olursak 3000+ puanla Birleşik Krallık zirvedeyken son 5 yılın en başarılı ülkeler listesine baktığımızda Birleşik Krallık, 185 puanla 27. sırada yer alıyor. Birleşik Krallık'ta oldukça başarılı sanatçılar varken BBC'nin onları tercih etmemesi Birleşik Krallık gibi bir ülke adına üzücü bir durum. İşte BBC'nin seçeceği durumda birinciliği alabilecek şarkıcıları;

Jessie J: Londra doğumlu 26 yaşındaki sanatçı 25 Şubat 2011 tarihinde Who You Are albümüyle oldukça büyük bir kitle kazanmıştır. 2005 yılından beri Birleşik Krallık'ın müzik listelerinde yer edinmektedir. Ayrıca sanatçı, Eurovision'la da ilgilendiğini belirtmiştir.

Adele: Oldukça güçlü bir sese sahip olan Adele'in adı, 2012 yılı için Birleşik Krallık temsilcisi olarak açıklanmıştı ancak BBC, Engelbert Humperdinck'i görevlendirmişti. 2013 yılı için Adele, yeniden yüzünü gösterirken bu sefer de Bonnie Tyler görevlendirildi. 2014 yılı için Adele teklif götüren BBC, Adele'den şu yanıtı almıştı;

" Şu an ilham kaynağım yok, şarkı yazamıyorum. Çocuklarımla ilgileniyorum. "

2014 yılı için BBC, Molly'e yönelerek Children of the Universe şarkısıyla Molly'yi görevlendirmişti. Adele'i 2015 yılı için Eurovision'da görmemiz mümkün.

One Direction: X Factor'de yarışıp yedinci sezonu üçüncü olarak bitiren One Direction grubu, tüm dünyada oldukça büyük bir fan kitlesine sahip. 5 erkekten oluşan grup Directioners adındaki fan kitlesiyle Eurovision'a katılması durumunda Birleşik Krallık'a çok iyi bir derece gelecektir.

Leona Lewis: Bleeding Love şarkısıyla tüm dünyayı kavuran Lewis, İngiliz bir şarkıcıdır. X Factor'ün üçüncü sezonunun kazananı olan Lewis, 29 yaşında ve Londra doğumludur. Bleeding Love'a yakın bir şarkı keşfettiği taktirde BBC'nin Lewis ile yoluna devam etmesi Birleşik Krallık'a oldukça başarılı bir sonuç getirecektir. 9 tane ödül alan ve 6 tane ödüle de aday olan Leona Lewis, 2013 yılında Eurovision ile ismi oldukça sık yan yana gelmişti. 2015 yılı için Leona Lewis'i Eurovision'da görebilir miyiz?

Little Mix: Perrie, Jade, Jesy ve Leigh-Anne isimli 4 yetenekli kızdan oluşan İngiliz müzik grubudur. 2011 X Factor yarışmasını kazandılar. 2012 yılında çıkarttıkları DNA: The Deluxe Edition isimli 17 şarkılık dev albüm ile tüm dünyada oldukça popüler oldular. DNA , Little Me ve Wings gibi şarkılarıyla Birleşik Krallık'ta listelerde haftalarca zirvede kaldılar. 2013 yılında çıkarttıkları Salute albümleriye yeniden gündeme gelen grup, Eurovision teklifi geldiği takdirde düşünebileceklerini belirtmişlerdir. Salute, Towers, Red Planet gibi şarkılarla da ses yaratan grup, bu tarz bir şarkılarla katılma teklifini kabul ederlerse Birleşik Krallık için Londra 2016 rahatlıkla diye biliriz.

Birleşik Krallık'ın Devlet Televizyonu BBC, Eurovision adına bu şarkıcılardan birini görevlendirirse, son yıllarda aldığı kötü derecelerini tamamen değiştirebilir. Elinde oldukça başarılı sanatçılara sahip Birleşik Krallık'ın kazanmaması için önünde hiçbir engel yok. Doğru sanatçı ve şarkı'yla rahatlıkla 2016 Londra diye biliriz!
Nirvana
Musican

BBC gelecek yıl için kimi seçecek? Empty Geri: BBC gelecek yıl için kimi seçecek?

Mesaj tarafından Kad 24/10/2014, 18:33

Verdiğin isimler popüler, iyi güzel ama popüler isimlerin ESC'de sergilediği sonuçlar da iyi kötü belli. Şahsen temsilci kadar şarkı ve şov da önemli. Children of the Universe'ü katleden şeyin kesinlikle vasat şovu olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada, bunu sen mi yazdın? Eğer öyleyse ESC bloguna taşımak istiyorum Smile
Kad
Kad
Musican

BBC gelecek yıl için kimi seçecek? Empty Geri: BBC gelecek yıl için kimi seçecek?

Mesaj tarafından Merdd 24/10/2014, 20:39

Molly kesinlikle provalarda daha iyiydi..
Merdd
Genel Yetkili

Mesaj tarafından Nirvana 24/10/2014, 20:49

Junior demiş ki:Verdiğin isimler popüler, iyi güzel ama popüler isimlerin ESC'de sergilediği sonuçlar da iyi kötü belli. Şahsen temsilci kadar şarkı ve şov da önemli. Children of the Universe'ü katleden şeyin kesinlikle vasat şovu olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada, bunu sen mi yazdın? Eğer öyleyse ESC bloguna taşımak istiyorum Smile

Evet şovu bence de iyi değildi. Ama o dereceyi de hak etti değil. Taşıya bilirsin tabii Smile
Nirvana
Musican

Mesaj tarafından Jon 24/10/2014, 21:18

wowowow yazı harika olmuş king
bu isimlerden birinin katılacagini sanmiyorum ama nedense ben.. beeeelki little mix evet diyebilir. ama yorumlamalar cok iyi devamini bekliyoruz Smile
Jon
Jon
Musican

https://www.youtube.com/watch?v=u4FF6MpcsRw

Mesaj tarafından Nirvana 24/10/2014, 22:21

Senior demiş ki:wowowow yazı harika olmuş king
bu isimlerden birinin katılacagini sanmiyorum ama nedense ben.. beeeelki little mix evet diyebilir. ama yorumlamalar cok iyi devamini bekliyoruz Smile

Little Mix <3<3<3<3 keşke BBC teklif götürse 2015 için Crying or Very sad Teşekkürler! ^^
Nirvana
Musican

Mesaj tarafından OmerLD 24/10/2014, 23:57

yaşlanmış bir popstarı seçerler yine Very Happy
OmerLD
OmerLD
Yetkili

http://snne.com

Mesaj tarafından bringmethehorizon 25/10/2014, 00:53

beni tabi ki deli misin
bringmethehorizon
bringmethehorizon
Musican

Mesaj tarafından Farid M. 25/10/2014, 17:39

The Voice yarışmasında çok güzel sesler var.
Farid M.
Farid M.
Musican

Mesaj tarafından Kad 25/10/2014, 18:07

bringmethehorizon demiş ki:beni tabi ki deli misin

Laugh 4 Laugh 4 Laugh 4
Kad
Kad
Musican

- Similar topics